Gündem Mansur Yavaş: Ankara'da seçim çoktan bitti

Mansur Yavaş: Ankara'da seçim çoktan bitti

28.03.2024 - 18:02 | Son Güncellenme:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Bizden, Kırsal Kalkınma Desteği'ni en fazla alan yerler; arazisi nedeniyle Bala, Haymana, Polatlı, bu bölge. Hiçbir zaman, 'Ne kadar oy çıkmış' diye asla bakmadık. 'Ankara halkını zengin edeceğiz' demiştik, Kırsal Kalkınma Desteklerimiz aynen devam edecek, artırarak devam edeceğiz" dedi.

Mansur Yavaş: Ankarada seçim çoktan bitti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin Gölbaşı adayı Yakup Odabaşı ile beraber, Gölbaşı ilçesinde kırsal mahalleleri ziyaret etti. Yavaş, Karagedik Mahallesi'nde vatandaşlarla sohbet etti ve fotoğraf çektirdi. Beş yıl boyunca farklı bir belediyecilik yaptıklarını belirten Yavaş, Ankara'da artık sadece seçimde farkın ne olacağının konuşulduğunu söyledi. Yavaş, elini tutacak ilçe belediye başkanlarına ihtiyacı olduğunu aktararak Yakup Odabaşı için de oy istedi. Yavaş, çiftçilere yönelik desteklere ilişkin, "Bizden, Kırsal Kalkınma Desteği'ni en fazla alan yerler, arazisi nedeniyle Bala, Haymana, Polatlı, bu bölge. Hiçbir zaman 'Ne kadar oy çıkmış' diye asla bakmadık. 'Ankara halkını zengin edeceğiz' demiştik, Kırsal Kalkınma Desteklerimiz aynen devam edecek, artırarak devam edeceğiz. Biz sizin doğduğunuz yerde yaşamanızı, üretmenizi istiyoruz. Eskiden, küçüklüğümüzde, 'Türkiye kendi kendine tarımda yeten ender ülkelerden biri' deniyordu. Şimdi yurt dışından geliyor. Biz yeniden insanların tarıma dönmesini istiyoruz" diye konuştu.

Haberin Devamı

Mansur Yavaş: Ankarada seçim çoktan bitti

'ANKARA'DA SEÇİM ÇOKTAN BİTTİ'

Yavaş, Karagedik Mahallesi'nin ardından Selametli Mahallesi'ne geçti. Selametli Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği'nde vatandaşlarla bir araya gelen Yavaş, hayali işlere, çöp projelere para ayırmadıklarını, vatandaşın her zaman yanında olduklarını belirtti.

Mansur Yavaş, 15'e yakın ilçe belediyesinin partisinin adaylarınca kazanılacağını ifade ederek, "Allah herkesin kalbini biliyor. Yaptığımız belediyecilik, Ankaralı hemşehrilerimiz tarafından makbul bulundu. Şu an büyük bir oy farkıyla inşallah Ankara halkı bizi seçecek. Ankara'da seçim çoktan bitti" dedi.

'DAHA ÇOK HİZMET YAPACAĞIZ'

Daha sonra Bezirhane Mahallesi'ne giden Yavaş, burada yaptığı konuşmada da "Şimdiye kadar yapılmayan destekler yapıldı. Allah'ın izniyle 5 yıl boyunca hizmet ettik, memnun olduğunuzu düşünüyorum. İkinci ve son dönem. Biz çok üretmenizi istiyoruz, burada yaşamanızı istiyoruz; ama hiçbir konfordan eksik olmadan yaşamanızı istiyoruz. El ele verelim. Daha çok hizmet yapacağız" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

HALKIN GERÇEK İHTİYACI NEYSE PARALAR ORALARA HARCANIYOR'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin Şereflikoçhisar Belediye başkan adayı Mustafa Koçak ve beraberindeki partililer ile birlikte Şereflikoçhisar ilçesinde iftar programına katıldı. Burada konuşan Yavaş, CHP'nin tüm adaylarının karalamalardan şikayetçi olduğunu ve rakiplerinin siyaset yapmayı bilmediğini kaydederek, "Bu millet kararını verecek. Karalamaya kim inanır? Bunu neden yaptıklarını söyleyeyim. 2019 yılında hatırlıyor musunuz ne iftiralar attılar. Niye attılar bir düşünün. Eski rant düzeni devam etsin, belediyeden birileri zengin olmaya devam etsin diye. Peki değişti de ne oldu Ankara'da? Ankara'da her şey çok daha güzel oldu. Artık insan onurunu inciten belediyecilik yok. İhaleler canlı yayınlanıyor, hesap veriliyor, tek başına kararlar alınmıyor. Halkın gerçek ihtiyacı neyse paralar oralara harcanıyor. Şu anda görünen o ki 5 yıl hizmetten sonra belli ki rekor oyla seçileceğiz. Demek ki millet memnun. Peki değiştirmeseydi ne olacaktı? Eski düzen devam edecekti, onun için değiştirmekten korkmayın. Allah'a çok şükür kırsal kalkınma destekleri dahil, Başkent Kart dahil Ankara halkıyla öyle bir iletişim kurduk ki Ankara halkı şu anda memnun" diye konuştu.

Haberin Devamı

'FARK İKİ KAT OLACAK'

Tuz Gölü'ne turizm turları düzenleyeceğini bildiren Yavaş, "Biz Beypazarı'nda turizmi böyle yeşerttik. Buranın Mansur Yavaş'ı da Mustafa Koçak olacak" dedi. Ankara'da seçim yarışının 15 gün önce bittiğine işaret eden Yavaş, "Allah'ın izniyle rekor oyla seçiliyoruz" diye konuştu.

Yavaş, belediye meclis üyesinde çoğunluğu almanın önemine vurgu yaptı. Yavaş, kendisine oy vermeyi düşünen herkesi Koçak'a da oy vermeye davet etti. Yavaş, "Dün televizyonda birisi 'Mansur Yavaş rakibini ikiye katladı' dedi. Gerçekten o kadar fark olacak. Çünkü aramızda çok çeşitli nedenlerle fark var. Ben 2009'da, 2014'te, 2019'da ve 2024'te tamamında mal beyanımı açıkladım. Ne olmuş herkes görsün dedim. Kamu yöneticilerinin hepsinin mal beyanını açıklaması lazım. Eğer burada işsiz varsa, gelir dağılımında adaletsizlik varsa bunun tek sebebi yolsuzluk ve israftır. Mansur Yavaş belediyeciliği diye bir belediyecilik artık bütün Türkiye'ye örnek oldu. Projelerimizin aynısını 'biz de yapacağız' diye anlatıyorlar. Ülkemizde fakirliğin tek sebebi bu pahalılığın tek sebebi yolsuzluklar ve israftır. İnşallah Mansur Yavaş belediyeciliği bütün Türkiye'ye yayılacak ve inşallah yolsuzluk ve israfın ortadan kalkması için güzel bir örnek olacak" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

'EĞER SENİN FAKİRLİĞİN BUYSA VAY MİLLETİN HALİNE'

Yavaş, Turgut Altınok'a yönelik, "Rakibim hala açıklayamıyor. Hiç mi evinizde bir gram altın yok? Bankada hesabınız mı yok? Niye saklıyorsunuz? Niye açıklamıyorsunuz. Diyor ki 'ben belediye başkanı olduktan sonra fakirleştim' Eğer senin fakirliğin buysa vay milletin haline. Onun da hesabını mutlaka öbür dünyada verecek. Haram var mı yok mu? Çok şükür haram mal çocuklarımın boğazından geçmedi. Çocuklarımı kimse belediyenin yakınında görmedi, hiçbir yakınımızı işe almadık" dedi.

Haberin Devamı

'KİMİ KPSS ÜCRETİNİ BULAMAZKEN SİZ SINAVSIZ BİR ŞEKİLDE ÇOCUKLARINIZI İŞE SOKTUNUZ'

Yavaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu kadar servet varken çocuğunuzu sınavsız, torpille işe sokmak nedir? 2 benzinlik de onlara verseydiniz olmaz mıydı? 2 gariban işe girseydi. Gerçekten işe ihtiyacı olan iki kişi işe girseydi daha iyi değil miydi? Hiç mi yakınlarınızda fakir yoktu. Kimi KPSS ücretini bulamazken siz sınavsız bir şekilde çocuklarınızı işe soktunuz. Soruyorum buradan, çocuklarınızın KPSS sınavından kaç puan aldıklarını açıklayın. Ben bunu çok daha önemli görüyorum, çünkü hiçbir ihtiyacınız olmadığı halde siz bu kadar servet varken, bu kadar zenginlik varken, eğer çocuklarınızı devlet dairesine sokuyorsanız, bana göre bu kul hakkıdır. Bu kul hakkıdır. Kız kardeşiniz vekalet vermiş mallara intikal ettirmeye, onun mallarını da kendi üstünüze geçirmişsiniz. Buna ne derler? Açgözlülük derler. Hizmet adı altında bugün açtığı kulenin maliyeti 1 milyar TL, iki gün önce asansörle kaldı insanlar. Her tarafı dökülüyor. Ankara manzarası seyredeceklermiş, çok acil ya. O kuleyi koyduğun yerden, Şentepe'deki bir evin balkonu daha güzel Ankara manzaralı. 1 milyar yatırmaya değer miydi oraya? İşte bunlar biz eser yaptık diye birisi kule yapar, öbürü Ankara girişine kapı yapar."

'HÜKÜMETİN VERMEDİĞİNİ SEN Mİ VERECEKSİN?'

Mağdur insanlara öncelik verildiğini, eğer kavşak yapılacaksa bile önceliğin her zaman mağdur insanlar olduğunu kaydeden Yavaş, "Şu anda 35 bin tane emekliye 6- 7 aydır, 12- 13 binden başladı 35 bini buldu, kışın üşütmedim, aç bırakmadım, mağdur etmedim onları. Gerçek belediyecilik budur. 'Emeklilere 5 bin lira vereceğim' diyor, onu sen Cumhurbaşkanına de. Hükümetin vermediğini sen mi vereceksin? Sen belediye başkanısın. Bu mağduriyet altı yedi aydır var. Niye vermedin bir tane şimdiye kadar? Bir kuruş niye vermedin? Onların önceliği beton, benim önceliğim insan. Olay bu kadar basit. Ankara'nın en az 15 belediyesini kazanacağız. Bunlardan en önemlilerinden birisi de Şereflikoçhisar" ifadelerini kullandı. (DHA)