Geri Dön
GündemMarketler ne zaman, kaçta kapanıyor? Hafta içi market - bakkal çalışma saatleri

Marketler ne zaman, kaçta kapanıyor? Hafta içi market - bakkal çalışma saatleri

Market çalışma saatleri, normalleşme adımları ile birlikte aratılmaya başladı. Hafta içi sokağa çıkma yasağında marketler - bakkallar kaça kadar açık, hafta sonu yasaklarında marketler kaçta kapanıyor merakla yanıt arıyor. kabine toplantısı sonrası da gündemde yer alan marketlerin açılış ve kapanış saatleri haberimizde.

Marketler ne zaman, kaçta kapanıyor? Hafta içi market - bakkal çalışma saatleri

Vaka sayılarına göre alınan kararlar doğrultusunda normalleşme sürecinde bakkal ve marketler ile ilgili aramalar arttı. Öte yandan 15 Mart Kabine toplantısından da çıkan kararlar heyecan yaratmıştı. Vatandaşlar, sokağa çıkma yasağının olduğu gün ve saatlerde 'bakkallar saat kaçta kapanıyor, marketler kaçta açılıyor?' şeklinde aramalar yapıyor. İşte, detaylar...

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR?

Normalleşme süreci dört gruba ayrılan illerde farklı şekillerde uygulanıyor. Buna göre yüksek riskli illere dahil olan İstanbul'da sokağa çıkma yasağı olan pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-­17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar, (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler.

MARKET VE BAKKAL ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta sonu yasaklarında yapılan düzenlemenin yanı sıra hafta içi günlerde ve cumartesi günü 21:00 - 05 - 00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. İstisnalar dışındaki iş yerleri de bu günlerde dükkanlarını 20:00'de kapatıyor. 

Yüksek risk gurunda bulunan İstanbul'da da geçerli olmak üzere; daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan iş yerlerinin (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası şeklinde belirlendi.

 

 

 

 

Haziran'da şoke eden görüntü! Bir anda bastırdıBursa'da'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, önlem almaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet