Geri Dön

Mehmed Bir Cihan Fatihi ne zaman başlıyor? Oyuncuları kimler?

Mehmed Bir Cihan Fatihi ilk bölüm ne zaman? Kanal D'nin merakla beklenen yeni dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi yayın tarihi açıklandı. İzleyicisini ekrana kilitlemeyi hedefleyen Mehmed Bir Cihan Fatihi ilk bölüm fragmanlarıyla da dikkatleri üzerine topladı.

Mehmed Bir Cihan Fatihi ne zaman başlıyor? Oyuncuları kimler?

Kanal D'nin yeni dizisi olan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin sabırsızlıkla yayınlanması bekleniyor. Mehmed Bir Cihan Fatihi ilk bölüm yayın tarihi kanal D tarafından duyuruldu. İşte merak edilen ayrıntılar...

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ NE ZAMAN?

Mehmed Bir Cihan Fatihi, 20 Mart Salı akşamı saat 20.00'de Kanal D'de başlıyor. Peki Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ KONUSU NEDİR?

Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç’in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğu'na ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa’ya karşı da mücadele etmek zorundadır.

Çağının çok ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancıyla, her türlü engeli aşarak ilerler. Tahta çıktıktan iki yıl sonra şehri kuşatır, yalnızca 53 gün süren bir kuşatmanın ardından, “imkânsız” denileni başararak Konstantinopolis’i fetheder. En büyük hayalini gerçekleştirerek adını tarihe yazdırır. O günden sonra Fatih namıyla anılan Sultan Mehmed Han, bu zaferiyle yeni bir çağın kapısını aralar ve yüzyıllar boyunca kıtalara hükmedecek olan büyük bir Cihan İmparatorluğu'nun da temellerini atar.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ OYUNCU KADROSU

Kenan İmirzalıoğlu ( Mehmed), Gürkan Uygun (Delibaş), Büşra Develi (Eleni), Hazal Filiz Küçükköse (Melike), Funda Eryiğit (Evdoksiya), Sedef Avcı (Leyla), Ertan Saban (İmparator Konstantin), İsmail Demirci (Şehzade Orhan), Atsız Karaduman (Zağanos Paşa), Burak Tamdoğan (Şahabettin Paşa),Meral Çetinkaya, (Daye Hatun), Altan Erkekli (Mimar Müslihiddin), İdil Fırat (Mara Hatun), Toprak Sağlam (Teodora), Kaan Çakır (İshak Paşa), Serdar Orçin (Demetrius), Yavuz Sepetçi (Notaras), Leyla Tanlar (Esleme), Mert Yazıcıoğlu (Korkut) ve Çetin Tekindor (Çandarlı Halil Paşa), Taner Birsel ( Konuk oyuncu).

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ FRAGMAN

İstanbul'da döviz bürosuna silahlı saldırıİstanbul Şişli’de otomobil ile döviz bürosunun önüne gelen kişi silahla iş yerine doğru 3 el ateş etti. Kurşunlardan biri döviz bürosunun kapısına isabet ederken, saldırgan geldiği otomobil ile kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet