Geri Dön
GündemMehmet Makas kimdir, kaç yaşında? Erzin Valisi olan Mehmet Makas nereli?

Mehmet Makas kimdir, kaç yaşında? Erzin Valisi olan Mehmet Makas nereli?

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile 41 ilin valisi değişti.Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, Erzincan Valiliğine atandı. Erzincan Valisi olan Mehmet Makas'ın yaşamı merak konusu oldu. Peki Erzincan Valisi olarak atanan Mehmet Makas kimdir, kaç yaşında?

Mehmet Makas kimdir, kaç yaşında? Erzin Valisi olan Mehmet Makas nereli?

Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas atama kararları ile Erzincan Valiliğine atandı. Daha önce Afyon-Hocalar, Sinop-Saraydüzü Kaymakam Vekilliği görevlerinde de bulunan Makas'ın hayatı araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte Erzincan Valisi olarak atanan Mehmet Makas'ın hayatı ile ilgili bilgiler...

MEHMET MAKAS KİMDİR?

Mehmet Makas, 1975 yılıda Karabük ili Safranbolu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lisetahsilini Safranbolu'da tamamladı. Yüksek öğrenimini 1993-1997 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Daha sonra yedek subay olarak vatani görevini tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünde Yüksek Lisansını yaptı. 2000 yılında Kastamonu'da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Srasıyla Afyon-Hocalar, Sinop-Saraydüzü Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyimini arttırmak üzere altı ay süre ile İngiltere' de Londra Middlesex Üniversitesi'nde eğitim gördü. Yurda döndüğünde Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi kursu aldı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

İstanbul'da bir kadın boğazından bıçaklanarak öldürüldüİstanbul Esenler'de akşam saatlerinde bir kadın, Mahmutbey Yolu üzerinde bulunan yeşillik alanda boğazından bıçaklandı. Aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan kadın yere yığılırken, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişiler ise olay yerinden kaçtı. Kendi imkanlarınla cadde kenarına kadar gelerek yardım isteyen kadın kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis ekipleri olayı gerçekleştirenleri yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet