Geri Dön
GündemMehmet Zahid Sobacı kimdir, kaç yaşında? TRT yeni genel müdürü Mehmet Zahid Sobacı biyografisi...

Mehmet Zahid Sobacı kimdir, kaç yaşında? TRT yeni genel müdürü Mehmet Zahid Sobacı biyografisi...

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Türkiye Radyo- Televizyon Kurumu’na görev süresi dolan İbrahim Eren'in yerine Mehmet Zahid Sobacı atandı. Kararın duyulmasının ardından TRT yeni genel müdürü olarak atanan Mehmet Zahid Sobacı kimdir sorusu araştırma konusu olmaya başladı. Peki Mehmet Zahid Sobacı kimdir, kaç yaşında?

Mehmet Zahid Sobacı kimdir, kaç yaşında? TRT yeni genel müdürü Mehmet Zahid Sobacı biyografisi...

Mehmet Zahid Sobacı konusunda araştırmalar devam ediyor. TRT'ye yönelik yeni atamalar ve kararların Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından görev süresi dolan İbrahim Eren'in yerine genel müdür olarak Mehmet Zahid Sobacı atandı. Atama kararının ardından vatandaşlar Mehmet Zahid Sobacı hayatı ve kariyeri hakkında araştırmalarını sıklaştırdı. İşte Mehmet Zahid Sobacı hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

MEHMET ZAHİD SOBACI KİMDİR?

Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Sobacı, yüksek lisansını (2005) ve doktora (2009) eğitimini Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı'nda tamamladı.

2013 yılında doçent ve 2020 yılında profesör olan Sobacı, uzmanlık alanları olan kamu yönetiminde reform, kamu politikası ve sosyal medya-siyaset ilişkisi üzerine çalışmalar yaptı.

"İdari Reform ve Politika Transferi", "Kuram ve Uygulamada Kamu Yönetimi", "Social Media and Local Governments: Theory and Practice", "Sub-National Democracy and Politics through Social Media" ve "E-Parliament and ICT-Based Legislation: Concept, Experiences and Lessons" isimli kitaplara imza atan Prof. Dr. Sobacı'nın uzmanlık alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi yayımlandı.

2014 yılında "Kamu Politikası: Kuram ve Uygulama" başlıklı editöryal çalışması ile Sosyal Bilimler alanında TÜBA Kayda Değer Eser (Mansiyon) ödülünü alan Sobacı, 2015-2018 yılları arasında düşünce kuruluşu SETA'da iç siyaset alanında çalışmalar yürüttü.

2018-2021 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcılığı görevinde bulan Prof. Dr. Sobacı, 2019-2021 yılları arasında Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüttü. Prof. Dr. Sobacı, evli ve iki çocuk babası.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Xiaomi Mi 11 Lite Telefon İncelemesiAkıllı telefon artık bir lüks olmaktan çıktı, adeta gereklilik haline geldi. Hal böyle olunca her bütçeye seslenen telefonlar da piyasaya çıkmaya devam ediyor. Uygun fiyatı ve yüksek performansı ile Türkiye’de de dikkat çekmesi beklenen Xiaomi Mi 11 Lite modelini Milliyet Teknoloji olarak inceledik. Öne çıkanları, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla kendini diğer modellerden ayıran Xiaomi Mi 11 Lite’ı almalı mısınız, almamalı mısınız?
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner