Geri Dön
GündemMeteorolojiden son dakika uyarısı! İstanbul hava durumu bugün nasıl?

Meteorolojiden son dakika uyarısı! İstanbul hava durumu bugün nasıl?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumuna ilişkin yapılan son dakika açıklamasında Marmara, Ege, İç Anadolu Batı Karadeniz, ve Ege kıyıları için sağanak uyarısı geldi. Antalya, Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Meteorolojiden son dakika uyarısı! İstanbul hava durumu bugün nasıl?

Hava durumuna ilişikin Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklaması geldi. Son dakika olarak yapılan açıklamada Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, ve Ege çevrelerinde bugün için sağanak yağış uyarısında bulunulurken Antalya, Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar beklendiği duyuruldu.

Yurdun büyük bölümümde bugün etkili olacak sağanak yağış için vatandaşların bazı bölgelerde dikkatli olması uyarısında bulunuldu. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaşanabilecek olumsuzluklar için zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması duyuruldu. Peki Marmara Bölgesinde hava bugün nasıl olacak?

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor. Rüzgar; bölgenin güney kesimlerinde, güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden son dakika uyarısı İstanbul hava durumu bugün nasıl
Meteorolojiden son dakika uyarısı İstanbul hava durumu bugün nasıl

BURSA 6°C, 15°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ÇANAKKALE 9°C, 13°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL 8°C, 13°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

Meteorolojiden son dakika uyarısı İstanbul hava durumu bugün nasıl

KIRKLARELI 6°C, 11°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

Meteorolojiden son dakika uyarısı İstanbul hava durumu bugün nasıl

Meteorolojiden kar ve sağanak uyarısı

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Adıyaman ve Siirt çevreleri ile Ege ve Akdeniz kıyılarında sağanak, Antalya, Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Marmara, Ege, Akdeniz (Osmaniye ve Hatay hariç), İç Anadolu, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Doğu Anadolu'nun batısı, Adıyaman ve Siirt çevrelerinde yağmur ve sağanak tahmin ediliyor. Ege ve Akdeniz kıyılarında yağışların yer yer gök gürültülü sağanak, Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor.

Yağışların, Güney Ege kıyıları, Antalya ve Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli görülmesi bekleniyor. Antalya'nın bin 200 metre üzeri yükseklerindeki kar yağışının pazar günü sabah saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer yoğun devam edeceği tahmininde bulunuluyor.
Kar yağışı nedeniyle başta Antalya ve Konya'yı birbirine bağlayan kara yollarında olmak üzere kuvvetli buzlanma ve don öngörülüyor.

Ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı, dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Arama kaydı bulunan şüpheli, motosikletle gezerken yakalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde uygulama yapan bekçilerin şüphe üzerine durdurduğu motosiklet sürücüsü Ozan A.'nın (24), hırsızlık suçundan arandığı ve motosikletin de trafikten men edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan Ozan A.'ya, sokağa çıkma yasağına uymadığı için 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet