Geri Dön

Mevlid Kandili hangi gün? 2018 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili için geri sayım sürüyor. İslam alemi için son derece önemli bir gün olan Mevlid Kandili öncesi vatandaşlarımız Mevlid Kandili ne zaman, Mevlid Kandili'nde nasıl ibadet edilir sorularının cevaplarını arıyor. İşte heyecanla beklenen 2018 Mevlid Kandili ile ilgili tüm merak edilenler...

Mevlid Kandili hangi gün? 2018 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili ne zaman sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Mevlid Kandili gecesinde milyonlarca müslüman camilerde veya evlerinde bu özel geceyi yapacakları ibadetler ile değerlendirecek. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın doğum yıldönümü olarak kutlanan Mevlid Kandili bu sene ne zaman idrak edilecek?

MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN?

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dünyaya geldiği gece olan Mevlid Kandili Müslümanlar tarafından her sene dualarla ibadetlere karşılanıyor . Hicrî Rebiülevvel ayının onikinci gecesi olarak da bilinen Mevlid Kandili bu yıl 19 Kasım 2018 Pazartesi günü itibariyle dualarla ibadetlerle kutlanacak.

Diyarbakır'da narko-terör operasyonuDiyarbakır'ın Lice ilçesinde Yıldırım-7 operasyonu kapsamında düzenlenen narko-terör operasyonunda 669 kilo 60 gram esrar ile 510 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber