Geri Dön
GündemMezarlık ziyaretleri serbest mi, bayram ve arefe günü açık mı 2020? Mezarlık ziyaretleri yasak mı?

Mezarlık ziyaretleri serbest mi, bayram ve arefe günü açık mı 2020? Mezarlık ziyaretleri yasak mı?

22.05.2020 saat 24.00 ile 26.05.2020 saat 24.00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.Bayram mezarlık ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar mezarlıkların açık olup olmayacağı ile ilgili detayları araştırıyor. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Sokağa Çıkma Kısıtlaması genelgesinde detaylar belli oldu. Peki mezarlık ziyaretleri serbest mi, yasak mı?

Mezarlık ziyaretleri serbest mi, bayram ve arefe günü açık mı 2020? Mezarlık ziyaretleri yasak mı?

Arefe gününden bayramın bitimine kadar 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulaması olacak. İçişleri Bakanlığı, yayımladığı genelge ile açık olacak yerleri açıkladı. Bayramda mezar ziyareti yapmak isteyenler ise mezarlıklara gitmenin serbest olup olmadığını merak ediyor. Peki mezarlık ziyaretleri serbest mi?

MEZARLIK ZİYARETLERİ SERBEST Mİ?

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede kabir ziyaretleri  ile ilgili şu detaylar yer aldı;

y) 24.05.2020 Pazar gününe (bayramın birinci günü) münhasır olmak üzere aziz şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edecek anne, baba, eş, çocuk ve kardeşleri ile ihtiyaç halinde refakatçileri (şehit yakınlarımızın şehitliklere ulaşımları talepleri halinde valilik/kaymakamlıklarca sağlanacaktır.)

İnanılmaz UFO görüntüleri sızdırıldı! Pentagon doğruladıGizli Pentagon araştırması kapsamında elde edilen inanılmaz görüntüler dünyayı şoka uğrattı. Sızdırılan görüntülerde, UFO'ların Donanma destroyer USS Russell üzerinde uçtuğu görülebiliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet