Mezarlık

Mezarlık

Son dakika mezarlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mezarlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mezarlık haber sayfamızda...

Mezarlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.771 mezarlık haberi bulunmuştur.
Hamaç Höyük kazısında nekropol bulundu
Hamaç Höyük kazısında nekropol bulunduGaziantep'teki Hamaç Höyük'te yürütülen kazı çalışmalarında, Orta Çağ dönemine ait nekropol bulundu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Atilla Engin, Hamaç Höyük'ün bölgedeki en büyük höyüklerden olduğunu ancak kaçak kazılarla tahrip edildiğini söyledi.
Hamaç Höyük kazısında nekropol bulundu
Hamaç Höyük kazısında nekropol bulunduGaziantep'teki Hamaç Höyük'te yürütülen kazı çalışmalarında, Orta Çağ dönemine ait nekropol bulundu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Atilla Engin, Hamaç Höyük'ün bölgedeki en büyük höyüklerden olduğunu ancak kaçak kazılarla tahrip edildiğini söyledi.
6.12.2021Gündem
Engelli eşi dövülerek öldürülen kadın, korkudan mezarına gidemiyor
Engelli eşi dövülerek öldürülen kadın, korkudan mezarına gidemiyorAntalya'da araç parkı nedeniyle çıkan kavgada darp edilip, hayatını kaybeden yüzde 90 bedensel engelli Mümin Kara'nın (58) eşi Emine Kara, serbest bırakılan şüpheli A.Y.'nin üzerine araç sürdüğünü belirterek şikayetçi oldu. Kara "Korkudan evimi değiştirip, başka bir yere taşınmak zorunda kaldım. Mezar ziyaretine bile gelemiyorum" dedi. Mümin Kara'nın ölümüyle ilgili olarak A.Y.'nin babası Nurettin Yaşar daha önce tutuklanmıştı.
1.12.2021Gündem
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra isim verme konusu üzerinde derin bir araştırma içerisine giriyor. Bebeklerine hayat boyu taşıyacakları isim verirken anne ve baba adayları seçici oluyor. Karar verme sürecinde zorlanan ebeveynler yakınlarına danışırken internet üzerinden kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi alıyor. Popüler olması ve modern çağa uygun olmasını isteyen anne ve baba adayları nadir bulunan, keşfedilmemiş, güzel anlamlar olan isimleri kızlarına vermek istiyor. M harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.11.2021Bebek
Kadınların Noel çelengi mesaisi
Kadınların Noel çelengi mesaisiAntalya'da, kozalak, kırık dal parçaları, yapraklar gibi orman atıkları, kadınların maharetli ellerinde çelenge dönüşüyor. Noel öncesi siparişleri yetiştirmeye çalışan kadınlar, yıl boyu 500 bin çelenk üretti. Çelenkler boyutlarına göre 1 ile 3 euro arasında değişen fiyatlarla Hollanda, Almanya ve İngiltere başta olmak üzere, 20'den fazla ülkeye gönderiliyor.
30.11.2021Ekonomi
Mezarlıkta erkek cesedi bulundu! Korkunç detay
Mezarlıkta erkek cesedi bulundu! Korkunç detayAdana’da mezarlıkta 20'li yaşlarda olduğu düşünülen bir erkeğin cesedi bulundu. Polis yaptığı ilk incelemede, cesedin kolunda iğne izleri tespit edildi.
29.11.2021Gündem
Atarlı Kapak Sözler 2021: Kısa, Etkileyici, Anlamlı, Giderli, Laf Sokucu Kapak Sözler
Atarlı Kapak Sözler 2021: Kısa, Etkileyici, Anlamlı, Giderli, Laf Sokucu Kapak SözlerSon dönemlerde sosyal medya platformlarında sıklıkla karşımıza çıkan konulardan birisi de sözler. Sevgiliye veya arkadaşa atarlı sözler bu platformlarda paylaşılıyor. Kırgınlıklarını, kızgınlıklarını dile getirmek isteyenler genellikle fotoğraflarının altında veya resimli bir şekilde sosyal medya mecralarında paylaşıyor. Kişinin çeşitli duygu ve hal durumunu dile getirdiği bu atarlı ve giderli sözler WhatsApp’ta durum sözleri olarak da kullanılıyor. Eğer siz de sosyal medya platformlarında paylaşmak için kısa, etkileyici, anlamlı, giderli kapak sözler arıyorsanız “Atarlı Sözler 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Güzel Sözler
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2021: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Ani Ören Yeri: Güzelliğin sınırı
Ani Ören Yeri: Güzelliğin sınırıAni Ören Yeri, Kafkasya’dan Anadolu’ya giriş noktasında, Türkiye’nin en doğusunda yer alır. Tarih öncesinden bu yana bir yerleşim alanı olan kent, Urartulardan Osmanlılara kadar birçok farklı medeniyetin izlerini taşır. 10. yüzyıldan sonra dinî ve ticarî bir merkez haline gelen Ani, 1605 yılındaki depremin ardından terk edildi. Kentin güzelliği ve önemi ise sürdürülen arkeolojik kazılarla gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.
22.11.2021Arkeoloji
3 aylık bebeğinin cenazesini görünce gözyaşına boğuldu
3 aylık bebeğinin cenazesini görünce gözyaşına boğulduAntalya Adli Tıp Kurumu'ndan teslim alınarak Serik ilçesine götürülen 3 aylık Elif Ada Topçu'nun cenazesi, Merkez Mezarlığı'na getirildi. Cenaze namazına Elif bebeğin annesi Beyza Nur Erol, anneanne Aysun Erol, dede Abdullah Erol, dayısı ve mezarlıkta görevli belediye çalışanları katıldı. Cenaze namazının ardından Beyza Nur Erol, bebeğinin kefene sarılı cansız bedenini musalla taşındaki tabuttan çıkarıp, kucağında mezara taşıdı.
18.11.2021Haberler
3 aylık bebeğinin cenazesini görünce gözyaşına boğuldu!
3 aylık bebeğinin cenazesini görünce gözyaşına boğuldu!Antalya’nın Serik ilçesinde, Beyza Nur Erol'un birlikte yaşadığı Mustafa Gaffar (24) tarafından darbedilerek öldürüldüğü iddia edilen 3 aylık Elif Ada Topçu'nun cenazesi, morgdan alındı. Aile, cenazeyi alırken uzun süre gözyaşı döktü. Anne Beyza Nur Erol, güçlükle ayakta durabildi.
17.11.2021Gündem
Vasiyet yazılırsa dava yükü yüzde 50 azalacak! Mirastan mahrum kalmamak için...
Vasiyet yazılırsa dava yükü yüzde 50 azalacak! Mirastan mahrum kalmamak için...Türkiye’de pek çok insan vasiyet hazırlamak istemiyor. Peki ama bunun sebebi ne? Vasiyet hazırlamaktan neden kaçınıyoruz? Hangi durumlarda mirastan mahrum kalındığı açıklayan Avukat Serpil Çınar ve Avukat Ali Erişen, vasiyet ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Psikolog Pelin Hazer’in ise bu konuyla ilgili önemli tavsiyeleri var.
15.11.2021Gündem
Uyuşturucu satıcılarıyla çatışmada şehit olan polis için Balıkesir'de tören
Uyuşturucu satıcılarıyla çatışmada şehit olan polis için Balıkesir'de törenBalıkesir’in Havran ilçesinde uyuşturucu tacirleriyle çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Abdulkadir Güngör'ün (30) cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Erzurum'a uğurlandı.
11.11.2021Gündem
İstanbul'un tarihi burada değişiyor!
İstanbul'un tarihi burada değişiyor!İstanbul Beşiktaş'ta arkeolojik kazılar, İstanbul'un bilinen tarihini değiştiriyor. Çalışmalardaki son aşamada 8 metre derinlikte Kalkolitik döneme yani milattan önce 4500-5000 yıllarına ait pişmiş topraktan yapılan çanak çömlek parçaları olan keramikler bulundu. Bu buluntularla İstanbul'un bilinen tarihi daha eski dönemlere taşındı.  İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü Rahmi Asal, "Bu İstanbul için, hele Beşiktaş için hiç beklenen bir durum değildi. Çok önemli bir arkeolojik keşif" dedi.
11.11.2021Gündem
İstanbul'un tarihi Beşiktaş'ta değişiyor
İstanbul'un tarihi Beşiktaş'ta değişiyorİstanbul Beşiktaş'ta arkeolojik kazılar, İstanbul'un bilinen tarihini değiştiriyor. Çalışmalardaki son aşamada 8 metre derinlikte Kalkolitik döneme yani milattan önce 4500-5000 yıllarına ait pişmiş topraktan yapılan çanak çömlek parçaları olan keramikler bulundu. Bu buluntularla İstanbul'un bilinen tarihi daha eski dönemlere taşındı.  İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü Rahmi Asal, "Bu İstanbul için, hele Beşiktaş için hiç beklenen bir durum değildi. Çok önemli bir arkeolojik keşif" dedi.
11.11.2021Gündem
Erzincan İlçeleri Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Erzincan İlçeleri Yanıtları
Erzincan İlçeleri Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Erzincan İlçeleri YanıtlarıBingöl, Elazığ, Malatya ve Erzurum illeriyle sınır komşusu olan Erzincan, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. 2021 yılı verilerine göre nüfusu yaklaşık 240 bin olan şehrin temel geçim kaynakları sanayi, ticaret ve kış turizmidir. 11.815 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan Erzincan'da toplam 9 ilçe bulunur. Erzincan ilçeleri bulmaca cevabı nedir? Erzincan ilçeleri kelimesinin cevaplarını harf sayısına göre listeledik.
10.11.2021Bulmacalar
Depremde yaşamını yitiren DHA muhabiri Sebahattin Yılmaz, anıldı
Depremde yaşamını yitiren DHA muhabiri Sebahattin Yılmaz, anıldıVan'da, 10 yıl önce meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitiren DHA muhabiri Sebahattin Yılmaz, Erzurum'da mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.
9.11.2021Gündem
6 ay sonra şehit sayılan Uzman Onbaşı Kaya için yeniden tören düzenlendi
6 ay sonra şehit sayılan Uzman Onbaşı Kaya için yeniden tören düzenlendiKilis'te, uyurken silah arkadaşı Piyade Astsubay Çavuş Hakan Katırcı tarafından tüfekle başından vurularak hayatını kaybeden ve 6 ay sonra mahkeme kararıyla 'şehit' sayılan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Can Kaya'nın (23) naaşı, yeniden düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
5.11.2021Gündem
Baba- oğul, 5 gün arayla koronavirüsten öldü
Baba- oğul, 5 gün arayla koronavirüsten öldüGaziantep'te, koronavirüs tedavisi gören Abdi Şahin (73) ile oğlu Mikail Şahin (45), 5 gün arayla hayatlarını kaybetti.
2.11.2021Gündem
İzmir depreminde hayatını kaybedenler mezarları başında anılıyor
İzmir depreminde hayatını kaybedenler mezarları başında anılıyorMerkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi olan 6,6 büyüklüğündeki depremin birinci yılında, hayatını kaybedenler mezarları başında anılıyor.
30.10.2021Gündem
2 bin 500 gemilik mezarlık! Bir daha haber alınamamıştı
2 bin 500 gemilik mezarlık! Bir daha haber alınamamıştıErie Gölü'nün yüzeyinin altında gizlenen ve 2 bin 500'e kadar gemiyi içerdiği tahmin edilen gemi mezarlığına inen araştırmacılar, kelimenin tam anlamıyla hayatlarının şokunu yaşadı.
29.10.2021Dünya
Mezarlıkta 160 personelle operasyon!
Mezarlıkta 160 personelle operasyon!Diyarbakır’da Mardinkapı Mezarlığı’nda uyuşturucu ticareti yapanlara ve kullananlara yönelik 160 polisle operasyon düzenlendi.
28.10.2021Gündem
55 yıl önce su altında kalan köyün kalıntıları ortaya çıktı
55 yıl önce su altında kalan köyün kalıntıları ortaya çıktıTokat'ta son dönemde etkili olan kuraklık sonucu Almus Baraj Gölü'nün su seviyesinin azalmasıyla, yıllar önce su altında kalan Kadıköprü köyündeki yapıların bazı kalıntıları yeniden ortaya çıktı.
23.10.2021Gündem
Selimiye Camii'nin çevre düzenlemesinde Roma dönemine ait aile mezarı bulundu
Selimiye Camii'nin çevre düzenlemesinde Roma dönemine ait aile mezarı bulunduEdirne'de tarihi Selimiye Camii'nin çevre düzenlemesi kazılarında Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen aile mezarlığı bulundu. Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç, "Selimiye Camii alanının Osmanlı döneminden öncesi de bir kullanımı var. Selimiye Camii alanında Roma dönemine ait mezarlıklar var. Roma döneminde önemli kutsal bir bölge. 1900 yıl öncesi de önemli bir yaşam bölgesi. Yapılan kazı çalışmalarında çok dikkatli olmak lazım, her an her şey çıkabilir" dedi.
23.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mezarlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.