Mezarlık

Mezarlık

Son dakika mezarlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mezarlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mezarlık haber sayfamızda...

Mezarlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.584 mezarlik haberi bulunmuştur.
Mezarlıktaki ağaçlara zarar verildi
Mezarlıktaki ağaçlara zarar verildiAntalya'nın Serik ilçesinde bir mezarlıktaki ağaçlar kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından budanarak, zarar verildi.
18.04.2021Gündem
Adana Demirsporlu eski sutopu oyuncusu İlhan Demirdal'a son görev! Fatih Terim...
Adana Demirsporlu eski sutopu oyuncusu İlhan Demirdal'a son görev! Fatih Terim...Adana Demirspor'un eski sutopu oyuncularından İlhan Demirdal'ın cenazesi defnedildi. Cenaze törenine eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de katıldı
16.04.2021Galatasaray
Memleketi Erzincan’da, Yıldırım Akbulut üzüntüsü
Memleketi Erzincan’da, Yıldırım Akbulut üzüntüsüEski Başbakan ve Meclis Başkanı Yıldırım Akbulut’un vefatı memleketi Erzincan’da büyük üzüntüyle karşılandı. Bir zamanlar birbirlerine siyasette rakip olduklarını söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, Erzincan’ın yetiştirdiği bürokrat ve devlet adamlarından birini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Babası Bahattin Bütün ile Yıldırım Akbulut’un birlikte siyaset yaptıklarını ifade eden Orhan Bütün, makam aracı olarak kullandığı klasik otomobili garajdan çıkararak, kent merkezinde kısa bir tur attı.
15.04.2021Haberler
Memleketi Erzincan’da, Yıldırım Akbulut üzüntüsü
Memleketi Erzincan’da, Yıldırım Akbulut üzüntüsüEski Başbakan ve Meclis Başkanı Yıldırım Akbulut’un vefatı memleketi Erzincan’da büyük üzüntüyle karşılandı. Bir zamanlar birbirlerine siyasette rakip olduklarını söyleyen İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, Erzincan’ın yetiştirdiği bürokrat ve devlet adamlarından birini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Babası Bahattin Bütün ile Yıldırım Akbulut’un birlikte siyaset yaptıklarını ifade eden Orhan Bütün, makam aracı olarak kullandığı klasik otomobili garajdan çıkararak, kent merkezinde kısa bir tur attı.
15.04.2021Siyaset
Sokağa çıkma yasağından muaf olanlar: 14 Nisan genelgesine göre kimler sokağa çıkma yasağından muaf?
Sokağa çıkma yasağından muaf olanlar: 14 Nisan genelgesine göre kimler sokağa çıkma yasağından muaf?Sokağa çıkma yasağından muaf olanlar kimler? Kabine Toplantısının ardından Ramazanda sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni tedbirler alındı. Sokağa çıkma yasağı kararlarının değişmesiyle birlikte yasaktan muaf olanların kim olduğu araştırılıyor. Peki, sokağa çıkma yasağından kimler muaf?
15.04.2021Gündem
Son dakika: Kısıtlama başladı! Bunlara mutlaka dikkat edin
Son dakika: Kısıtlama başladı! Bunlara mutlaka dikkat edinGelen son dakika haberine göre; Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde yarın saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.
14.04.2021Gündem
Son dakika: Bakanlık duyurdu! İşte kısıtlamadan muaf olacakların listesi
Son dakika: Bakanlık duyurdu! İşte kısıtlamadan muaf olacakların listesiGelen son dakika haberine göre; Kabine toplantısında alınan kararlardan sonra, İçişleri Bakanlığı valiliklere yeni düzenlemeler ile ilgili genelge gönderdi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada kısıtlamadan muaf olacak kişilerin ve yerlerin de listesi yer aldı. İşte detaylar...
13.04.2021Gündem
Son dakika: Korona genelgesi 81 ile gönderildi! Yeni yasaklar, kısıtlamalar, saatler... Hepsi belli oldu
Son dakika: Korona genelgesi 81 ile gönderildi! Yeni yasaklar, kısıtlamalar, saatler... Hepsi belli olduİçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kısmi Kapanma" konulu genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, genelgede, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemlerin, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirildiği belirtildi.
14.04.2021Gündem
Bu sabah hava berrak şiiri - Cahit Sıtkı Tarancı
Bu sabah hava berrak şiiri - Cahit Sıtkı TarancıCumhuriyet sonrası edebiyatında kendine has şiir tarzıyla ön plana çıkan Cahit Sıtkı Tarancı sade ve anlaşılır tarzda şiirler yazmıştır. Genel anlamda karamsar şiirler yazan şair Bu sabah hava berrak isimli şiirinde umut teması işlemektedir. İşte Bu sabah hava berrak şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
Siirt'te ramazana yönelik bazı kararlar alındı!
Siirt'te ramazana yönelik bazı kararlar alındı!Gelen bir son dakika haberine göre, Vali Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, ramazan ayı boyunca bazı kararlar alındığını duyurdu.
12.04.2021Ramazan
Son dakika! Bakanlıktan 81 ile ramazan genelgesi
Son dakika! Bakanlıktan 81 ile ramazan genelgesiİçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Ramazan Ayı Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Ramazanı fırsat bilerek fahiş fiyat uygulaması yapan firma ve işletmelere yönelik denetimler artırılacak, aykırı hareket edenlere işlem yapılacak. Ramazanda vali ve kaymakamlarca ilgili kurumlar arasında gerekli koordinasyon sağlanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara her türlü destek verilecek. Fırınlardaki özel sipariş de dahil pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak, iftar saatine kadar sadece satış yapılabilecek, iftardan sonra da üretim, satış ve diğer hazırlık işlemleri devam edilecek
12.04.2021Gündem
Kentin tarihine ışık tutacak müze yolda
Kentin tarihine ışık tutacak müze yoldaKuşadası Belediyesi, Adalızade Mezarlığı’ndaki Osmanlı dönemine ait mezar taşlarını kentin kültürel dokusuna kazandırmak için düğmeye bastı.
10.04.2021Ege
Yer: Çanakkale! Mezardan çıkarıldı, ailesine teslim edildi
Yer: Çanakkale! Mezardan çıkarıldı, ailesine teslim edildiÇanakkale'de isim benzerliği nedeniyle evrak karışması sonucu başka bir aileye teslim edilerek defnedilen Recep Yılmaz'ın cenazesi, polis nezaretinde bulunduğu yerden çıkarıldı. Recep Yılmaz'ın cenazesi, yakınları tarafından teslim alınarak yeniden toprağa verildi.
9.04.2021Gündem
Defnettiği babası hastanede karşılarına çıkınca bayıldı!
Defnettiği babası hastanede karşılarına çıkınca bayıldı!Çanakkale'de Hilmi Çelik, koronadan öldü denilen babası Recep Çelik’i defnetti. İki gün sonra hastaneye gittiğinde babasını karşısında görünce bayıldı. Kanser tedavisi gören 96 yaşındaki Recep Çelik ile koronavirüs tedavisi gören 69 yaşındaki Recep Yılmaz'ın işlemleri isim benzerliğinden dolayı karıştırıldığı ortaya çıktı. Recep Yılmaz'a ait cenazenin mezarlıktan çıkarılarak ailesine teslim edileceği bildirildi.
9.04.2021Gündem
Hazire Ne Demek? Hazire Yeri Kelimesinin Anlamı Nedir?
Hazire Ne Demek? Hazire Yeri Kelimesinin Anlamı Nedir?İnsanların merak ettiği birçok kelime vardır. Bu kelimeler gün boyu birçok kişi tarafından aranmaktadır. Hazire kelimesi de merak edilen kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu kelime oldukça önemli bir anlam içermektedir. Hazire kelimesi daha çok hazire yeri şeklinde kullanılmaktadır. Sizler için Hazire ne demek? Hazire yeri kelimesinin anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.04.2021Eğitim
Zonguldak'ta iskeletler bulundu, köylüler heyecanlandı
Zonguldak'ta iskeletler bulundu, köylüler heyecanlandıZonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Bılık köyünde mezar alanı hazırlamak için çalışma yapan iş makinesi operatörü tarafından ilk belirlemelere göre Roma dönemine ait olduğu tespit edilen taş mezar bulundu. Jandarma ve Ereğli Müze Müdürlüğü ekiplerinin mezarlık alanında yaptığı incelemeyi köylüler merakla izledi.
6.04.2021Gündem
Zonguldak'ta gizemli iskelet heyecanı! ‘İlk defa böyle bir şey oldu’
Zonguldak'ta gizemli iskelet heyecanı! ‘İlk defa böyle bir şey oldu’Zonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Bılık köyünde mezar alanı hazırlamak için çalışma yapan iş makinesi operatörü tarafından ilk belirlemelere göre Roma dönemine ait olduğu tespit edilen taş mezar bulundu. Jandarma ve Ereğli Müze Müdürlüğü ekiplerinin mezarlık alanında yaptığı incelemeyi köylüler merakla izledi.
6.04.2021Gündem
İstanbul’daki evinde ölü bulunan Şükriye, Hatay’da toprağa verildi!
İstanbul’daki evinde ölü bulunan Şükriye, Hatay’da toprağa verildi!İstanbul Küçükçekmece'de yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan Şükriye Bulgurcu'nun (28) cenazesi, Hatay’da toprağa verildi. Oyunculuk hayali olan kızına bakmak için yıllarca hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan anne Nadire Bulgurcu ve yakınları, defin sırasında güçlükle ayakta durabildi.
4.04.2021Gündem
Arnavutköy'de feci ölüm! Kamyon ile duvar arasında sıkıştı
Arnavutköy'de feci ölüm! Kamyon ile duvar arasında sıkıştıArnavutköy'de, freni boşalarak durmayınca atladığı kamyon ile mezarlık duvarı arasında kalan şoför feci şekilde can verdi.
29.03.2021Haberler
Son dakika... Arnavutköy'de feci ölüm! Kamyon ile duvar arasında sıkıştı
Son dakika... Arnavutköy'de feci ölüm! Kamyon ile duvar arasında sıkıştıGelen son dakika haberine göre; Arnavutköy'de, freni boşalarak durmayınca atladığı kamyon ile mezarlık duvarı arasında kalan şoför feci şekilde can verdi.
29.03.2021Gündem
Son dakika... Mezarlığa gelenler şaştı kaldı! Yönü değişti...
Son dakika... Mezarlığa gelenler şaştı kaldı! Yönü değişti...Gelen son dakika haberine göre, Aydın Kuşadası'nda belediyeye ait asri mezarlıkta yeni açılan mezarların yönünün yanlış tarafa bakması tepkilere neden oldu.
26.03.2021Gündem
15 kişiye mezar oldu! 16 yıldır 20 milyon metreküp toprağın altındalar
15 kişiye mezar oldu! 16 yıldır 20 milyon metreküp toprağın altındalarSivas’ın Koyulhisar ilçesinde, 17 Mart 2005'te meydana gelen heyelanda dağdan kayan yaklaşık 20 milyon metreküp toprağın altında kalan 15 kişi, yaşamını yitirdi. Cenazelerine ulaşılamayan ve heyelan bölgesinin yakınlarına kendileri için yaptırılan temsili şehitlikte anılan. Heyelana şahit olan İdris Demirci, "Kütlenin kaydığını görünce mahalledekileri telefonla aradım. Birine ulaştım, heyecana kapılmadan mahalleyi terk etmelerini, dağın kaydığını söyledim. Ancak o aradığım köylüm de toprak altında kaldı. Üzerinden 16 yıl geçmesine rağmen içimizde acısı geçmiyor" dedi.
17.03.2021Gündem
İstanbul'da kaldırımın altından çıktı! Tarihi keşif
İstanbul'da kaldırımın altından çıktı! Tarihi keşifEyüpsultan Gümüşsuyu Mahallesi, Karyağdı Sokağı ile Ballı Baba sokağının birleştiği yerde kurulan Karyağdı Baba Tekkesi'nin bulunduğu alanda İBB, Arkeoloji Müzeleri denetiminde kazıya başladı. Kazılar sırasında döşeme altından, zamana direnemeyen eski dergah binasının kalıntıları ve tarihi mezar taşları çıktı.
14.03.2021Haberler
Son dakika... Eyüpsultan'da tarihi keşif! Kaldırımın altından çıktı
Son dakika... Eyüpsultan'da tarihi keşif! Kaldırımın altından çıktıEyüpsultan'da yapılan kazılarda kaldırımın altında zamana direnemeyen eski dergah binasının kalıntıları ve tarihi mezar taşları çıktı.
14.03.2021Gündem
'Palu Ailesi' davasında itiraf geldi! 'İspirto içirdi, ağacın altına gömdü'
'Palu Ailesi' davasında itiraf geldi! 'İspirto içirdi, ağacın altına gömdü'Günlerce konuşulan Palu ailesi davasında yeni bir gelişme yaşandı. Davada Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal'ın Sakarya’nın Ferizli ilçesinde öldürülmesine ilişkin duruşma görülmeye devam etti. Kendilerine cinlerin musallat olduğunu söyleyen Ayşe Palu, eniştesi Tuncer Ustael’in kendilerine ispirto içirdiğini, yeğeninin öldüğünü ve eniştesi ile birlikte bir ağacın altına gömdüğünü iddia etti. Mahkeme heyeti, küçük çocuğun gömüldüğü belirtilen yere bakılmasına karar verdi.
12.03.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

mezarlıkerzincankoronavirüsÇanakkaleRecep Yılmaz

Mezarlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.