Geri Dön

MHRS randevu iptali nasıl yapılır, MHRS üye olmak ücretli mi?

MHRS üzerinden randevu aldınız ancak randevuya gidemeyeceksiniz bunun için randevu iptalinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemi nasıl yapacağınızı haberimizden ulaşabilirsiniz.

MHRS randevu iptali nasıl yapılır, MHRS üye olmak ücretli mi?

Ülkemizde çok çeşitli alanlara yayılan dijital sektör her geçen gün çeşitlenmekte ve yenilenmektedir. Her gün başka bir yeniliğe ve başka bir gelişmeye uyanan bizler bu teknolojik gelişmelerle hayatımızı kolaylaştırmış oluruz. Online biçimde bizlere sunulan hizmetlerle bizler kamusal alandaki işlemlerimizi binaya gitmeden trafikti, işlem sırasıydı diye beklemeden kolayca yapabilmekteyiz. Bu sayede bizler tüm günümüzü bu işe ayırmadan kısa bir şekilde işlem kolaylığı sağlarız. Bu yıl ilki gerçekleştirilen üniversite kayıtları bile online biçimde yapılabilmekte idi. Bazı üniversiteler de bu işlemden faydalanarak gerçekleştirilen kayıt oldukça kolay ve pratik olmuştur.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

MHRS RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Vatandaşlar bu sayede kazanmış olduğu bazı kolaylıklarla bizler çok daha pratiklik kazanmış oluru. Sadece eğitim alanında da değil, sağlık sosyal sigorta alanları gibi çok çeşitli alanlarda teknolojik gelişmelerin faydalarını görebiliriz. Son dönemlerde gerçekleştirilen sağlık alanındaki ilerleme yediden yetmişe her vatandaşın işine yaramıştır. Şöyle bir düşündüğümüzde farkında olacağız ki en kalabalık en yoğun kurum sağlık kuruluşlarındadır.

Yaşlı çocuk genç hepimiz belli dönemlerde bu sağlık kurumlarına müracaat ederiz. Hastanelerde olan bu yoğunluk muayene sırası bekleyen vatandaşlar doktorlar hemşireler derken aslında personel olarak da oldukça kalabalık alanlardır. Bu seviyeyi en aza indirgemek için yani kalabalığın daha az olmasını sağlamak için oluşturulan bir sistemden bizler yararlanabiliriz. Örneğin bizler muayene olmadan önce doktordan sıra almamız gerekir. Sıra alabilmek için ise hastanelere sabah çok erken saatlerde gelmemiz gerekir. Aksi takdirde öğleyin gittiğimizde sıra bulamayız. Sabah çok erken saatlerde hastaneye gelip sıra almak için de sıra bekleriz. Ve aldığımız sıra öğleden sonra olabilir. Böylece tüm günümüzü hastanede geçirme mecburiyetinde kalabilir.

Zorluklarla ve sıkıcı bir şekilde hasta olarak bu işlemleri yapmak elbette ki oldukça zordur. Bu nedenle de sıra alma işlemini internet sistemi üzerinden gerçekleştirebiliriz. Online hastane randevu al uygulaması ile bizler dilediğimiz doktordan dilediğimiz saate ve güne muayene sırası alabilir. Vatandaşların işlemini kolaylaştıran bu sisteme Merkezi Hekim Randevu Sistemi adı verilmektedir. İnternete bağlı olduğumuz her türlü alanda bizler arama motorumuza MHRS harflerini girerek kolay bir şekilde istediğimiz sayfaya ulaşabiliriz. Ancak bu Merkezi Hekim Randevu Sisteminden yararlanabilmek için öncelikle bu yere üye olmanız gerekir.

Üyelik işlemlerinizi de başlatmak için sizler randevu al kısmından üye ol bölümüne tıklayınız. Ekrana açılan sayfaya ise kimlik bilgilerinizi giriniz. Doğru ve düzgün bir biçimde bilgilerinizi girdiğiniz bu alanların sonrasında ise üye ola ibaresine tıklayarak sisteme üyeliğinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Hemen sonrasında ise artık randevu alma bölümüne girebilirsiniz. Belirlediğiniz bir şifre ve T.C. kimlik numaranız ile sizler girişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sol menüde bulunan hastane, doktor, poliklinik seçimlerinizi yaptıktan sonra randevu arayarak sağ bölümde uygun olan saati seçebilirsiniz. Böylece hastanelerde boşuna zaman kaybına uğramamış olursunuz.

20 kilometrelik kovalamacanın ardından ekip aracına çarptıKayseri'nin Talas ilçesinde dur ihtarına uymayan sürücünün otomobili yaklaşık 20 kilometrelik kovalamacanın ardından ekip aracına çarptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet