Geri Dön

Milliyet’e altı ödül

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin (TFMD) düzenlediği “Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019 Ödülleri” sahiplerini buldu.

Milliyet’e altı ödül

Düzenlenen gecede Milliyet gazetesi foto muhabirleri 6 ödül aldı. ‘Türkiye Foto Muhabirleri Özel Ödülü’nü Ercan Arslan; ‘Siyaset Fotoğrafı İkincilik Ödülü’nü Yavuz Özden; ‘AB Özel Kategorisi Mültecilik Misafir Üçüncülük Ödülü’ ile ‘ASKA Özel Ödülü’nü Ozan Güzelce aldı. Gecede, ‘Yılın Foto Röportajı’ ile ‘Sebahattin Yılmaz- Cem Emir Özel Ödülleri’ ise Ünal Çam’a verildi.

Ödül törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, AB Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç katıldı.

‘Hayati bir hizmet’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, törenin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sizler çektiğiniz fotoğraflarla siyaseti, sanatı, sporu, magazini, bilimi, teknolojiyi göstermekle kalmıyor, anı ölümsüzleştiriyor, benliğimizde kalıcı izler bırakıyorsunuz. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yerinde alın teri döküyor, sayfalara sığmayacak olanları tek bir fotoğraf karesine sığdırarak hafızalarımıza kazıyorsunuz. Bu anlamda en hayati kamu hizmetlerinden birini yerine getiriyorsunuz. Tüm foto muhabirleri emekçilerimize yüklendikleri anlamlı misyonlarından dolayı takdir ve şükranlarımı sunuyorum.”

‘Onurlu bir meslek’

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, foto muhabirlerinin hayatın görsel hafızasını geleceğe taşıyan kişiler olduğunu söyledi. Tek bir görüntüyle çok şeyi anlatmanın mümkün olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “Foto muhabiri çektiği fotoğraflarla kendi zamanını diğer asırlara aktarır. Sizler, fotoğraflarınızı, emek vererek, canınızı riske atma pahasına yarınlara aktarıyorsunuz, tüm dünyaya bu çığlığı duyuruyorsunuz. Uzakları yakın, bilinmeyini görünür kılan bu onurlu mesleğin mensuplarısınız” dedi.

Köpeğin vajinasındaki el feneri ameliyatla çıkarıldıTrabzon'da hayvanseverlerin beslediği 'Çakır' adlı sokak köpeğinin vajinasındaki el feneri ameliyatla çıkarıldı. Olayın cinsel saldırı olduğunu iddia eden hayvanseverlerin suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber