Gündem MSB açıkladı! Türkiye ile Yunanistan arasında 'Güven Artırıcı Önlemler' toplantısı

MSB açıkladı! Türkiye ile Yunanistan arasında 'Güven Artırıcı Önlemler' toplantısı

22.04.2024 - 21:52 | Son Güncellenme:

Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Türkiye ile Yunanistan arasında 'Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı'nın gerçekleştirildi.

MSB açıkladı Türkiye ile Yunanistan arasında Güven Artırıcı Önlemler toplantısı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye ile Yunanistan arasında 'Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı'nın gerçekleştirildiğini açıkladı. Toplantıda tarafların 2024 yılı boyunca daha önce mutabık kalınan Güven Artırıcı Önlemlerin yeniden değerlendirildiği ve 2025 yılı uygulama planının ele alındığı duyuruldu.

Haberin Devamı

MSB, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "22 Nisan 2024 tarihinde Türkiye ile Yunanistan heyetleri arasında yeni tur Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantı, Yunanistan Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde yapılmıştır. Her iki heyette de büyükelçiler, üst düzey askeri yetkililer ve diğer yetkililer yer almıştır. İki taraf, 2024 yılı boyunca daha önce mutabık kalınan Güven Artırıcı Önlemleri yeniden değerlendirerek 2025 yılı uygulama planını ele almıştır. Toplantı olumlu bir havada gerçekleştirilmiştir. Bir sonraki toplantıya Türk tarafı ev sahipliği yapacaktır" ifadelerine yer verdi.