Geri Dön
GündemMSB son dakika açıkladı! Terhisler ertelendi mi, uzadı mı? 2020 askerlik sevk tarihleri...

MSB son dakika açıkladı! Terhisler ertelendi mi, uzadı mı? 2020 askerlik sevk tarihleri...

Milli Savunma Bakanlığı Kasım ve Aralık ayına ilişkin sevk tarihleri konusunda son dakika açıklamalarda bulundu. Sevk işlemleri için tarihlerin belli olmasının ardından terhis için bekleyen binlerce asker de 'terhisler ertelendi mi, uzadı mı?' sorularına yanıt arıyor.

MSB son dakika açıkladı! Terhisler ertelendi mi, uzadı mı? 2020 askerlik sevk tarihleri...

Terhis işlemleri için gün sayan askerler, MSB'den gelecek haberi bekliyor. Koronavirüs salgınından 2020 yılı başından bu yana birçok sektör ve çalışan olumsuz etkilendiği gibi askere gidecek ve askerlik görevini tamamlayacaklar da etkilenenler arasında yer aldı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) pandeminin başlarında terhis ve sevk tarihlerini erteleme kararı almıştı. Peki, 2020-2021 terhisler uzadı mı?

TERHİSLER ERTELENDİ Mİ?

Binlerce vatani görevini yerine getiren askerin beklediği terhis haberi için gözler MSB'ye çevrildi. Ancak henüz terhis tarihleri için Milli Savunma Bakanlığı'ndan henüz erteleme açıklaması gelmedi. 

2020 ASKERLİK SEVK TARİHLERİ

Askerlik görevi için 23-25 Kasım tarihlerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevk edilmesi planlanan yükümlülerin sevk işlemleri 22-24 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

22-24 Aralık tarihlerinde sevk edilmesi planlananların sevk işlemleri de 26-28 Ocak 2021’e ertelenmiştir. Erteleme sadece DZ.K.K.lığı ve http://J.GN.K.lığı emrine sevki planlanan ve ilk planlamada 22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklananları kapsamaktadır.

Kasım ayından Aralık’a ertelenenlerin sevk tarihinde bir değişiklik yoktur. 22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklanan yükümlüler sevk tarihlerini E-Devlet’ten takip edebilecek, duyuru metnine https://asal.msb.gov.tr adresinden ulaşabilecektir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul'da yağış sonrası trafik kilitlendi!İstanbul'da, erken saatlerde etkili olan yağmurun da etkisiyle trafik yoğunluğu yüzde 69'a ulaştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner