Geri Dön

MSB'den son dakika celp ve sevk duyurusu! Tarih belli oldu

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı, askere alınacaklar için celp ve sevk tarihleriyle ilgili duyuru yaptı. Başvurular 1 Temmuz'a kadar devam edecek, sınıflandırma ve seçim sonuçları 29 Temmuz 2020'de açıklanacak. Yükümlüler başvurularını internet üzerinden veya en yakın askerlik şubesinden yapabilecek.

MSB'den son dakika celp ve sevk duyurusu! Tarih belli oldu

Milli Savunma Bakanlığı celp ve sevk tarihleriyle ilgili açıklama yaptı. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Ağustos/Eylül 2020 celp ve sevk dönemlerinde silahaltına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin 1 Temmuz 2020 (dahil) tarihine kadar yoklama ve askerlik hizmeti ile celp tercihi işlemini e-devletten veya en yakın askerlik şubesine müracaat ederek tamamlamaları gerekmektedir.

Sınıflandırma ve seçim sonuçları 29 Temmuz 2020'de e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır.

Bu duyuru yükümlülere tebliğ mahiyetindedir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye asal.msb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir."

MSBden son dakika celp ve sevk duyurusu Tarih belli oldu

Aydın’da termometreler 52 dereceyi gördüAydın’ın Efeler ilçesinde Basra Alçak basıncı sebebi ile artan hava sıcaklıkları etkisini sürdürürken termometreler 52 dereceyi gördü. Vatandaşlar sıcak nedeniyle sığınacak yer aradı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber