Geri Dön
GündemMSÜ sınavı için saatler kaldı! MSÜ ne zaman, saat kaçta yapılacak?

MSÜ sınavı için saatler kaldı! MSÜ ne zaman, saat kaçta yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından sınav giriş yerlerinin belirlenmesinin ardından adaylar MSÜ sınavı ne zaman, saat kaçta yapılacak, sorularına yanıt arıyor? Peki, 2021 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak?

MSÜ sınavı için saatler kaldı! MSÜ ne zaman, saat kaçta yapılacak?

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için heyecan dorukta. Hafta sonu uygulanacak olan MSÜ ne zaman, saat kaçta yapılacak? Adaylar sınav giriş yerlerini nereden sorgulayacak? İşte MSÜ ile ilgili ayrıntılar...

2021 MSÜ NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 4 Nisan Pazar Günü 10.15'te başlayacak. Adaylara, 120 soru için 135 dakika süre verilecek. Sınav salonuna saat 10.00'dan sonra giriş yapılmayacak.

MSÜ Sınav sonuçları ise ÖSYM takvimine göre 29 Nisan tarihinde erişime açılacak.

MSÜ SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL SORGULANIR?

4 Nisan tarihinde uygulanacak olan MSÜ sınavı için giriş yerleri geçtiğimiz hafta açıklandı. ÖSYM AİS üzerinden sorgulanabiliyor. Adaylar sisteme T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak sınav giriş yerlerini sorgulayabiliyor.

MSÜ SINAV YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF OLACAKLAR

ÖSYM tarafından yapılacak sınavlara girecek adaylar ile bu kişilerin yanında bulunan bir refakatçi ve sınav görevlileri, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak. Bu kapsamda adaylar, sınava giriş belgesini, sınav görevlileri ise ilgili sınava ait görevlendirme belgelerini yanlarında bulundurmak suretiyle sınav binalarına ulaşım sağlayabilecek.

Adayların ve refakatçilerinin sosyal mesafe kuralına uymaları, maske takmaları, adaylara refakat edenlerin binaların önlerinde beklememeleri gerekiyor.

Barınaktaki son dansçı ayı: BrütüsBursa Ovakorusu Ayı Barınağı'nda, 27 yıl önce başlatılan 'Ayılara Özgürlük' projesi kapsamında getirilen 64 dansçı ayıdan sadece 'Brütüs' yaşıyor. 37 yaşındaki Brütüs, barınak yetkililerince özel programla besleniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet