Geri Dön
Gündem2021 MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2. seçim aşaması sonuç tarihi paylaşıldı mı?

2021 MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2. seçim aşaması sonuç tarihi paylaşıldı mı?

MSÜ tercihlerinin sonuna geliniyor. 19 Mayıs'ta tercihler son buluyor. İşlemlerini tamamlayanlar, sonuçlara odaklanmış durumdalar... Adayların sıklıkla cevap aradığı soru "MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İkinci seçim aşaması sonuç tarihi paylaşıldı mı?" şeklinde...

2021 MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2. seçim aşaması sonuç tarihi paylaşıldı mı?

MSÜ tercih sonuçları için araştırmalar hızlandı. Başvuruların sonuna doğru gelinirken işlemlerini tamamlayanlar sonuç tarihi için bir duyuru bekliyor. Herkesin dilinde aynı zoru var: MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Üniversitesi'nden konuya ilişkin net bir tarih verilmiş değil. Geçen yıl sonuçlar 13 Temmuz'da açıklanmıştı. Bu yılda tammuz ayının ikinci haftası sonuçların ilan edilmesi bekleniyor.

Okul türüne göre belirlenen taban puanlar ve adayların ilgili 2021-MSÜ puan türündeki sırasına göre 2'nci Seçim aşamalarına çağrılması ile ilgili bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ adresinden yapılacak olup sınav çağrıları Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığınca https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden yapılacaktır. Sınava çağırılan adaylar, sınava başvuru yaparken / tercih yaparken verdikleri cep telefonlarından bilgilendirilecektir. Bu nedenle adayların iletişim bilgilerinin doğru olması ve özellikle cep telefon numaralarının güncel olması çok önemlidir.

 

Sivilcelerinden kurtulmak istedi! Yüzü alev aldıİstanbul’da G.K geçtiğimiz günlerde sivilcelerini yok ettirmek için bir güzellik salonuna gitti. O güzellik salonu yakın bir arkadaşına aitti. Fakat basit bir işlem yanlış uygulama yüzünden kabusa döndü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet