Geri Dön

MTV ödemeleri bugün sona eriyor! GİB MTV ödeme nasıl yapılır?

MTV ödemelerinin ilk taksidi için son gün geldi çattı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerini son güne bırakan vatandaşlarımız içinGİB MTV ödeme nasıl yapılır sorusunun cevabını yanıtladık. İşte ayrıntılar...

MTV ödemeleri bugün sona eriyor! GİB MTV ödeme nasıl yapılır?

2019 yılı MTV ödemeleri 1. taksidini yatırmayanlar dikkat! MTV ödemeleri bugün sona eriyor. Ocak ve Temmuz ayında ödenen MTV ödemelerinin ilk takdisini yatırmayanlar için bugün son gün. Ödemelerini yapamayan vatandaşlar gecikme faizi ile ödeme yapmak zorunda kalacak.

MTV ÜCRETLERİ NE KADAR?

31 Aralık 2017'den önce kayıt ve tescil edilen otomobil veya arazi araçları arasında 1300 cc ve altında motor silindir hacmi olan ve 1-3 yaşındakiler için 861 lira, 4-6 yaşındakiler için 600 lira, 7-11 yaşındakiler için 336 lira, 12-15 yaşındakiler için 255 lira, 16 ve üzerindekiler için de 90 lira MTV ödenecek.

1 Ocak 2018'den itibaren tescil edilen araçlar için MTV, mevcut vergilendirme ölçütlerine "taşıt değeri" de eklenerek uygulanıyor.

MTV hesaplama işlemleri yaparken, araç yaşı, araç modeli, araç silindir hacmi ve araç tip bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

MTV ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) interet sitesi https://ivd.gib.gov.tr üzerinden online olarak,

Vergi Dairesi Müdürlüklerinden,

Anlaşmalı bankalardan,

GİB mobil uygulamarı üzerinden yapılabilir.

Beyoğlu Nostaljik Tramvay son seferini yaptıBeyoğlu’nda Taksim Tünel ve İstiklal Caddesi’nde ulaşım sağlayan nostaljik tramvay seferleri, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle geçici olarak seferlerini durdurdu. Zaman zaman insanların binmekte güçlük çektiği tramvay bu akşam saat 21.00'de son seferini boş bir şekilde yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber