Geri Dön
GündemMücadelenin ‘On Kadın’ı yenilenerek dönüyor!

Mücadelenin ‘On Kadın’ı yenilenerek dönüyor!

İstanbul Film Festivali, Zurich Sigorta iş birliğiyle Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü alacak olan Şerif Gören’in 1987 yapımı filmi ‘On Kadın’ı restore ediyor.

Mücadelenin ‘On Kadın’ı yenilenerek dönüyor!

İKSV tarafından 5-16 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 38. İstanbul Film Festivali’nin “Dünden Bugüne Türk Klasikleri” bölümü kapsamında, yenilenmiş kopyasıyla yeniden beyaz perdede izleyiciyle buluşacak. Gören’in Hüseyin Kuzu’nun senaryosundan sinemaya aktardığı ‘On Kadın’, erkek egemen bir dünyada ayakta kalmaya çabalayan kadın portreleri sunuyor. Hepsini Türkan Şoray’ın canlandırdığı kadın portreleri çizen ‘On Kadın’, bireysel filmlerin çekildiği 1980 sonrasında cinsiyet eşitliği, kadının toplumsal konumu, kadına şiddet, cinsiyet rolleri, modernleşme, sosyal haklar, toplumsal baskı ve bireysellik gibi kavramları işleyen önemli filmlerden kabul ediliyor.

Yol ortasındaki yılanı eliyle yakalayıp, su bidonuna koyduANTALYA'nın Kepez ilçesinde, yol ortasındaki engerek yılanını görenler, ne yapacaklarını şaşırdı. Bir vatandaşın kuyruğundan yakalayıp su bidonuna koyduğu yılan, ardından doğal hayata geri bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet