Geri Dön

Mucize kurtuluşun kahramanı Balıkçı Cemal, CNN TÜRK'e konuştu

İstanbul'da Samatya açıklarında içinde 13 kişi bulunan balıkçı teknesi battı, iki kişi hayatını kaybetti. 11 kişi ise kurtarıldı. O teknede büyük bir can pazarı yaşandı. Bir balıkçı mucizevi bir şekilde hayatta kaldı. Kurtulan Balıkçı Cemal o anları CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Sercan Sever'e anlattı.

Denizin içinde yaklaşık 4 saat mahsur kalan Balıkçı Cemal'i dalgıç polisleri kurtardı. Onu hayatta tutan ise hava boşluğuydu.

MUCİZE KURTULUŞU CNN TÜRK'E ANLATTI

Batan tekneden sağ kurtulan ve saatlerce mahsur kaldığı hava boşluğu sayesinde yaşama tututan Balıkçı Cemal o anları CNN TÜRK'e anlattı.

Balıkçı Cemal, "Deniz polislerin yardımıyla kurtuldum. 4 saat kaldım, çok şükür Allah'a. Kayığın altında kaldım. Bilincim yerinde. Botların yanındaki hava boşluğu var. Bu yüzden batma tehlikesi olmaz. Ben de orada bekledim. Sağolsun beni gelip kurtardılar. Polis ekiplerini gördüğümde çok sevindim. Ben o teknede aşçıydım. Arkadaşlar çalışırken ben yatıyordum. Alabora olan teknede ben içeride kaldım. Benim olduğum kamara su içindeydi. Polis arkadaşlar oksijen tüpü getirdi. 3 polis birden beni kurtarmaya geldi. Ben demire vurdum, onlardan gelen sesleri de duydum. Yüzme biliyorum ama kaldığım yerde o da yetmedi. Ölüm korkusu yaşadım. Bildiğim duaları okuyarak dört saat boyunca bekledim. Oradan çıkınca arkadaşlarımızı sordum. İki kişi vefat etmiş çok üzüldüm" ifadelerini kullandı.

Gri listede yer alan Yoldaş Selim Çelik tutuklandıHatay Amanoslar'daki operasyonda sağ yakalanan, yurt dışında kaçak bulunan eski Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı ve 24. Dönem HDP Muş Milletvekili Demir Çelik'in "Terörden Arananlar Listesi"nde "Gri Kategori"de yer alan oğlu "Savaş" kod adlı Yoldaş Selim Çelik tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber