Geri Dön
GündemMüge Boz kimdir? Müge Boz biyografisi

Müge Boz kimdir? Müge Boz biyografisi

Müge Boz 13 Nisan 1984 yılında dünyaya geldi. Oyunculuk ve mankenliğin yanı sıra sunuculukta yapan Müge Boz son olarak Çat Kapı Aşk filminde rol aldı. Güzel oyuncu Müge Boz bu akşam ekrana gelecek olan Eser Yenenler Show'a konuk olacak. Peki Müge Boz kimdir?

Müge Boz kimdir? Müge Boz biyografisi

Birçok dizi ve filmde rol alan Müge Boz, oyunculuk kariyerine 2008 yılında Melekler Korusun dizisinde hayat verdiği Çiğdem karakteri ile adım attı. 2009 yılından itibaren birçok firmanın reklam yüzü olmaya başlayan Müge Boz, son olarak Çat Kapı Aşk filminde rol aldı. Peki Müge Boz kimdir?

MÜGE BOZ KİMDİR?

Annesi Yugoslavya göçmeni, babası ise Egelidir. Bir kız kardeşi vardır. Çocukluğu İstanbul’da geçti. 12 yaşındayken, babasının işi nedeniyle İzmir’e Karşıyaka’ya taşındılar.

İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi'nde Sinema TV ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Norveç'te Hogskulen i Volda ismindeki okuldan burs kazanarak, orada 'strategic design', 'digital photography' eğitimleri almıştır. 11 sene bale, 4 sene piyano eğitimi almıştır. Birçok spor dalıyla ( yüzme, tenis, paten, voleybol, motosiklet ) ilgilenmiştir. Son bir yıldır düzenli olarak yoga yapmaktadır. 2011 yılında Şüphe adlı dizide Meltem karakterini ve Karakol adlı dizide Ada karakterini canlandırmıştır.

2009'da Turkcell'in 3G reklamında, 2010 yılında da Arçelik Autologic Çamaşır Makinesi, Maximum Kart ve Nescafe 3'ü 1 Arada reklamlarında rol almıştır.

Ayrıca modellik de yapmaktadır. Zen Pırlanta'nın 2010 kampanyasının yüzüdür. Loft ve T-box çekimlerinde de yer almıştır. Vogue, Tempo, Marie Claire, Women's Health, İnstyle gibi dergilerde moda cekimleri yapmıştır. İkinci sezonunda katıldığı Leyla ile Mecnun dizisinden sezon sonu ayrılmıştır. TRT 1 de Gurbette Aşk adlı dizide rol almaktadır. Son olarak Kayıt Dışı dizisinde rol almıştır.

Küçükçekmece'de kağıt ambalaj fabrikasında yangın çıktıİstanbul Küçükçekmece'de kağıt ambalaj fabrikasında çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet