Geri Dön
GündemMuğla'da tedbirlere uymayan kişi ve işletmelere 91 bin lira ceza

Muğla'da tedbirlere uymayan kişi ve işletmelere 91 bin lira ceza

Muğla ve 13 ilçesinde, koronavirüs ile mücadele kapsamında jandarma ekipleri denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen 11 işletme ve 82 kişiye toplam 91 bin lira ceza uygulandı.

Muğla'da tedbirlere uymayan kişi ve işletmelere 91 bin lira ceza

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs risk haritasında 'yüksek risk' grubundayken 'çok yüksek riskli' illerin bulunduğu kırmızı ile tanımlanan gruba geçen Muğla ve 13 ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında jandarma ekipleri tarafından eş zamanlı dinamik denetim gerçekleştirildi.

16-19 Nisan tarihleri arasındaki denetimlere, jandarmanın trafik, asayiş, terör, kaçakçılık, narkotik ve organize suçlarla mücadele birimlerinden toplam 461 personel katıldı. 1275 araç, 8 bin 318 kişi, 396 market, 81 berber ve kuaför,188 lokanta, 400 yeme ve içme sektöründe faaliyet gösteren işletme, 11 halı saha ve 118 konaklama tesisi denetlendi. Denetimlerde tedbirlere uymadığı tespit edilen 11 işletme ve 82 kişiye toplam 91 bin lira para cezası kesildi. Dinamik ve şok denetimlerin Muğla ve 13 ilçesinde eş zamanlı olarak devam edeceği bildirildi.

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet