Gündem Murat Kurum'dan gençlere mektup: Deprem kapıyı çalmadan harekete geçeceğiz

Murat Kurum'dan gençlere mektup: Deprem kapıyı çalmadan harekete geçeceğiz

27.03.2024 - 11:56 | Son Güncellenme:

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, gençlere dijital mektup gönderdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, gençlere dijital mektup gönderdi. İstanbul’un deprem gerçeği ile karşı karşıya olduğunu belirten Kurum, “Deprem algı dinlemez.” dedi. Bugüne kadar yer aldığı her görevde, ülkenin dört bir yanında vatandaşların sorunlarını çözmek için çalıştığının altını çizen Kurum, şimdi de İstanbul’da endişesiz bir hayat sürülmesi için birçok proje geliştirdiğini dile getirdi. 1 Nisan’dan itibaren İstanbul’u depreme hazırlamak için çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Kurum, “Deprem kapıyı çalmadan harekete geçeceğiz.” dedi. İstanbul’u en hızlı şekilde depreme hazırlamak amacıyla yola çıktığının altını çizen Kurum, “Deprem kapıyı çalmadan, her şey altüst olmadan İstanbul kazanacak.” diyerek mektubunu tamamladı.

Haberin Devamı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, gençlere dijital mektup gönderdi. Mektubunda İstanbul’da yaşanacak depreme dikkat çeken Kurum, “Kabul etmek gerekir ki İstanbul, depremi bekliyor. Bölgedeki en ufak sarsıntı bile yüreklerimizi ağzımıza getiriyor. Hissettiğiniz son depremde, o birkaç saniyede, içinizde uyanan duygu neydi? O an zihninizde size dayatılan algılar mı vardı, yoksa hayatta kalma isteği mi? Tabi ki hayatta kalma isteği… Çünkü deprem algı dinlemez.” dedi.

“DEPREM KAPIYI ÇALMADAN HAREKETE GEÇECEĞİZ”

Bugüne kadar aldığı görevlerde, ülkenin dört bir yanında vatandaşların sorunlarına çözümler ürettiğini dile getiren Kurum, “Deprem, yangın ve sel gibi Türkiye’nin gördüğü en büyük afetlerde vatandaşımızın yaralarını sarmak için ekibimle birlikte mücadele ettim. Şimdi sıra İstanbul’un hayati sorunlarının üstesinden gelmekte. Sizleri bekleyen geleceği güvenle inşa etmek ve İstanbul’da endişesiz bir yaşam sürmeniz için çok çalıştım. Birçok proje geliştirdim. Bilim insanlarının işaret ettiği o kaçınılmaz gün gelmeden yani deprem kapıyı çalmadan harekete geçeceğiz. 1 Nisan’dan itibaren yapacağımız işler sayesinde depreme hazır bir İstanbul’da, evinizin huzuru ve odanızın sıcaklığı sizi sarmaya devam edecek. İşte size sözüm budur!” ifadelerini kullandı.

“DEPREM KAPIYI ÇALMADAN, HER ŞEY ALTÜST OLMADAN İSTANBUL KAZANACAK!”

İstanbul’u en hızlı şekilde depreme hazırlamak amacıyla yola çıktığının altını çizen Kurum, “Açık ve net konuşacağım. Deprem geldiğinde sizce kimin algı yönetimi ya da şov yaptığının, kimin rakibine sataştığının bir önemi olacak mı? Elbette hayır. İşim ne oyun oynamak ne de rol yapmaktır. İşim; İstanbul’u olabildiğince en erken vakitte depreme hazır hale getirmektir. İşim; olası depremdeki can kayıplarını engelleyici tedbirleri şimdiden almaktır. Çünkü İstanbul için deprem, algı değil gerçek ve ne yazık ki gelecektir. Sadece İstanbul için tüm yaşam alanları güvenli olana dek çalışacağım. Önünüzde inşallah uzun bir ömür var. Tüm gayretim; o depremden sonra evinizde, ailenizle birlikte hayatınıza sapasağlam devam etmeniz için olacaktır. Bunun tek yolu, vakit kaybetmeden harekete geçmektir. Söz veriyorum! Bu seçimi İstanbul kazanacak, siz kazanacaksınız! Çünkü aslolan hayattır! 31 Mart, senin için sağlam ve dirençli bir İstanbul’da yaşamak adına tarihi bir fırsat. Deprem kapıyı çalmadan, her şey altüst olmadan İstanbul kazanacak!” dedi.

Haberin Devamı

YENİ KAMPANYA FİLMİ

Haberin Devamı

Seçim yaklaşırken kampanyasında deprem temasını öne çıkaran Murat Kurum, sosyal medya hesaplarından bu konuyla ilgili yeni bir film paylaştı. Paylaşılan kampanya filminde riskli yapıların dönüştürülmesi gerektiğini belirten Kurum, “Yüzbinlerce insanın hayatı, deprem konusunda bilgili ve tecrübeli ellere bırakılmalı.” mesajı verdi.

“İSTANBUL, DEPREME EHİL ELLERLE VE NİTELİKLİ KADROLARLA HAZIRLANSIN”

Murat Kurum, “Aslolan Hayattır” başlığıyla paylaştığı filmde; emeklilerin, öğrencilerin, tüm toplumsal kesimlerin ihtiyaçlarına yönelik birçok proje geliştirdiklerini, ama İstanbul’un en temel sorunu olan deprem konusunda somut adım atılmadıkça projelerin de vaatlerin de anlamını yitireceğini dile getirdi.

“DEPREM KAPIYI ÇALMADAN, HER ŞEY ALTÜST OLMADAN İSTANBUL KAZANACAK”

Milyonlarca İstanbullunun hayatının, deprem konusunda bilgili ve tecrübeli ellere bırakılması gerektiğini vurgulayan Kurum, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Haberin Devamı

“ ‘Emeklilerin yerin başımızın üstüdür’ dedik, rahat etmeleri için birçok proje ürettik. Öğrencileri de unutmadık, ihtiyaçlarını karşılamaya söz verdik. Tüm İstanbullulara; ‘artık hayatınızda çile olmayacak’ dedik. Verdiğimiz sözler herkesin yüzünü güldürse de, o an geldiğinde; ne bizim ne de başkalarının vaatlerinin zerre önemi kalır. Çünkü aslolan hayattır. Ve milyonlarca insanın hayatı, ancak deprem konusunda bilgili ve tecrübeli ellere bırakılır. İşte o zaman bu seçimi İstanbul kazanır, İstanbullu kazanır. Biliyoruz ki, kaybedecek vaktimiz yok. Deprem kapıyı çalmadan, her şey altüst olmadan İstanbul kazanacak.”

Haberin Devamı