Geri Dön
GündemNihat Hatipoğlu koronavirüsü yendi mi, son durumu nedir? Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında, çocukları kimler?

Nihat Hatipoğlu koronavirüsü yendi mi, son durumu nedir? Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında, çocukları kimler?

Nihat Hatipoğlu koronavirüse yakalandığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun son sağlık durumu ile ilgili detaylar merak ediliyor. Ağabey Ömer Vehbi Hatipoğlu ve Nihat Hatipoğlu sosyal medyada paylaşım yaptı. Peki Nihat Hatipoğlu kimdir? İşte Nihat Hatipoğlu'nun son durumu ile ilgili bilgiler...

Nihat Hatipoğlu koronavirüsü yendi mi, son durumu nedir? Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında, çocukları kimler?

Nihat Hatipoğlu'nun son sağlık durumuna ilişkin aramalar devam ediyor. Nihat Hatipoğlu geçtiğimiz günlerde korona virüs testinin pozitif olduğunu açıklamıştı. Hatipoğlu'nun sağlık durumu ile ilgili sosyal medyada paylaşımlar gerçekleştirildi. Peki Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında?

KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Nihat Hatipoğlu Twitter'da şu paylaşımı gerçekleştirdi;

"Sevgili dostlar. Korona tanısı ile tedavi görüyorum. Evimde tedavi oluyorum.Sıkıntılı bir durum yok hamd olsun. Allah bana ve tedavi gören bütün hastalara şifa versin. Arayan, dua eden bütün dostlara teşekkür ederim. Allah hepinizi korusun"

NİHAT HATİPOĞLU'NUN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, sosyal medyada geçtiğimiz günlerde şu açıklamayı yaptı;

'Milyonlarca insan bir sevgi yumağı oldunuz ve dua ettiniz.Her kesimden,düşünceden,her meslek gurubundan.Küçüğü büyüğü, açığı kapanılısı.7 den 77 ye.Sizi seviyorum.Yaptığınız güzel duaların milyoncasını Allah size saysın.Amin'

 AĞABEY  ÖMER VEHBİ HATİPOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

Ağabey Ömer Vehbi Hatipoğlu, Hatipoğlu'nun son durumu ile ilgili bir açıklama yaptı. İşte Ömer Vehbi Hatipoğlu'nun açıklaması...

Ömer Vehbi Hatipoğlu Hatipoğlu, 'Sevgili dostlar kardeşler! Yoğun telefon ve mesajlar üzerine bu bilgilendirmeyi yapmak zorunda kaldım. Nihat hocamız elhamdulillah iyidir. Evinde tedavisi devam etmektedir. Sizlere teşekkür ediyor ve dualarınızı talep ediyor. Allah hepinizden razı olsun'

NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

Diyarbakır'da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. 11 Mart 2017 tarihi itibarıyla YÖK üyeliğine getirildi. Şu anda ise Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Kurucu Rektör olarak görev yapmaktadır.

Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti.[kaynak belirtilmeli] Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

18 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne rektör olarak atandı.

Nihat Hatipoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Çocukları: Said Hatipoğlu, Osman Hatipoğlu, Mustafa Hatipoğlu

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dediIrak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon ile asker gönderme konusunda hükümete yetki veren tezkerinin süresi iki yıl daha uzatıldı. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla Meclis’te kabul edilen tezkere için CHP ve HDP ‘hayır’ oyu kullandı. Günlerdir "hayır" oyu için çağrı yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, oylamada yanlışlıkla "Evet" oyu için elini kaldırması ise dikkatlerden kaçmadı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler