Nihat Hatipoğlu

Nihat Hatipoğlu

Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı olarak görev yapmaktadır.   Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dinî programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef Radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri iftar ve sahur programlarını birinci olarak seçti.Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı makaleleri, panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.   Nihat Hatipoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.   Çalıştığı TV Kanallar 1999-2004: Kanal A 2004-2005: Flash TV 2005-2010: Star TV 2011-: atv

Nihat Hatipoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 480 nihat hatipoğlu haberi bulunmuştur.
BİYOGRAFİ: Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu nereli, bu akşam hangi kanalda?
BİYOGRAFİ: Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu nereli, bu akşam hangi kanalda? Bugün Mevlid Kandili olması nedeniyle Nihat Hatipoğlu araması arttı. Her dini günde televizyonda izlemeye alışkın olduğumuz Nihat Hatipoğlu bu akşam hangi kanalda? Peki Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu nereli?
26.09.2023 Bilgi Rehberi
NİHAT HATİPOĞLU SON DURUMU NEDİR? İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu'nun hastalığı nedir?
NİHAT HATİPOĞLU SON DURUMU NEDİR? İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu'nun hastalığı nedir? Nihat Hatipoğlu ile ilgili son dakika gelişmeleri gündemde merak ediliyor. İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, dün akşam rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı. Nihat Hatipoğlu'nun sosyal medya hesabından rahatsızlığı ve tedavisi hakkında bilgi verildi. Peki Nihat Hatipoğlu son durumu nedir? Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında?
19.08.2023 Bilgi Rehberi
Nihat Hatipoğlu hastaneye kaldırıldı!
Nihat Hatipoğlu hastaneye kaldırıldı! İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, tansiyon nedeniyle dün akşam rahatsızlandı. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada hastaneye kaldırılan Hatipoğlu'nun tedavisinin sürdüğü bildirildi.
19.08.2023 Cadde
Tek Yürek dev bağış: 115 milyar lira
Tek Yürek dev bağış: 115 milyar lira Tüm kanalların önceki akşam yayınladığı ‘Türkiye Tek Yürek’ bağış kampanyasında, 115 milyar 146 milyon 528 bin lira bağış toplanırken, 9 milyon 10 bin adet SMS atıldı.
17.02.2023 Gündem
Türkiye Tek Yürek
Türkiye Tek Yürek Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, son yüzyılın en büyük deprem felaketinin yaşandığı günlerde, televizyon kanalları yardım için ortak yayında bir araya geldi. Sekiz kanalın katıldığı yayında, saat 02.00 itibarıyla toplam 114 milyar 717 milyon 214 bin lira nakdi yardım toplanırken, 8 milyona yakın da SMS gönderildi
16.02.2023 Gündem
Türkiye Tek Yürek oldu! 115 milyar TL'yi aşan rekor bağışlar
Türkiye Tek Yürek oldu! 115 milyar TL'yi aşan rekor bağışlar Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, son yüzyılın en büyük deprem felaketinin yaşandığı günlerde, televizyon kanalları yardım için ortak yayında bir araya geldi. Sekiz kanalın katıldığı yayında 115 milyar 146 milyon 528 bin lirayı aşan nakdi yardım toplanırken, 9 milyonu aşan SMS gönderildi.
16.02.2023 Gündem
NİHAT HATİPOĞLU kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte NİHAT HATİPOĞLU'nun hayatı, eserleri...
NİHAT HATİPOĞLU kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte NİHAT HATİPOĞLU'nun hayatı, eserleri... Kahramanmaraş depremi sonrasında Türkiye Tek Yürek oldu. Bu akşam ise Türkiye Tek Yürek Kampanyası için televizyon kanallarında ortak yayın yapılacak. Birçok isim sunuculuk yapacak. Bu isimlerden biri de Nihat Hatipoğlu. Deprem bağış kampanyasını yakından takip edenler sunucular hakkında da bilgi almak istiyor. Peki Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Nihat Hatipoğlu biyografisi...
15.02.2023 Bilgi Rehberi
Ekran yüzleri yardım için ortak yayında
Ekran yüzleri yardım için ortak yayında Deprem bölgesine yardım için tüm TV kanalları “Türkiye Tek Yürek” ortak yayınında bir araya geliyor. Afetin yaralarının sarılmasına katkı için düzenlenen ortak yayın, bugün saat 20.00’da başlıyor. Yayında kanalların ekran yüzleri depremzedelere bağış toplamak için görev yapacak.
15.02.2023 Gündem
'Türkiye Tek Yürek' yardım kampanyası
'Türkiye Tek Yürek' yardım kampanyası Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, son yüzyılın en büyük deprem felaketinin yaşandığı bu günlerde tüm TV kanalları yardım için ortak yayında bir araya geliyor.
14.02.2023 Cadde
Batman 5. Kitap Fuarı kapılarını kitapseverlere açtı
Batman 5. Kitap Fuarı kapılarını kitapseverlere açtı “Batman’da açılan 5 milyon sayfa” mottosuyla 5’incisi düzenlenen Batman Kitap Fuarı, 1.2 milyon liralık hediye çeki sürpriziyle başladı. Vali Ekrem Canalp, 40 bin öğrenciye ücretsiz kitap alabilmeleri için 30’ar TL’lik hediye çeki dağıtılacağını müjdeledi.
20.10.2022 Eğitim
Beyoğlu Kültür Yolu Festivali 1 Ekim’de başladı
Beyoğlu Kültür Yolu Festivali 1 Ekim’de başladı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın beş şehirde çok daha kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bünyesinde düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali bugün 2500 kişinin katılacağı fotomaraton etkinliğiyle başladı. 23 Ekim’e kadar sürecek festivalde 51 ayrı mekânda, 88 salon ve 5 açık hava sahnesinde, 6000’den fazla sanatçı ve 1000’den fazla etkinlik yer alıyor.
1.10.2022 Kültür Sanat
Kuruluş Osman bu akşam yok mu, var mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman, saat kaçta?
Kuruluş Osman bu akşam yok mu, var mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman, saat kaçta? Kuruluş Osman dizisi, her hafta çarşamba akşamları yeni bölümleri ile seyircisi karşısına çıkıyor. Dizide Osmanlı Devleti'nin kuruluşu anlatılıyor. Dizi 27 Nisan Çarşamaba günü yayın akışında, normal saatinde yer almadı. Peki, Kuruluş Osman yeni bölüm bu hafta yok mu?
27.04.2022 Cadde
ATV yayın akışı bugün | 1 Nisan 2022 Cuma ATV yayın akışında neler var?
ATV yayın akışı bugün | 1 Nisan 2022 Cuma ATV yayın akışında neler var? ATV yayın akışı araştırılmaya başladı. Mübarek Ramazan ayına girmemizle birlikte, televizyonda sahur ve iftar programları saat kaçta merak ediliyor. ATV'de ekrana gelecek sahur ve iftar programları hakkında bilgi almak isteyenler, ATV yayın akışı araştırmasına geçti. İşte 1 Nisan 2022 Cuma ATV yayın akışı...
1.04.2022 Cadde
Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu nereli, eşi ve oğlu kim, kaç çocuğu var?
Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu nereli, eşi ve oğlu kim, kaç çocuğu var? Ramazan ayının gelmesiyle birlikte televizyonda sahur ve iftar programları yayınlanmaya başladı. Geçtiğimiz Ramazan aylarında olduğu gibi bu yıl da Nihat Hatipoğlu izleyici karşısına çıkıyor. ATV'de yayınlanan sahur ve iftar programlarını sunacak olan Nihat Hatipoğlu hakkında sorular gündeme geliyor. Peki Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu nereli, eşi ve oğlu kim? İşte Nihat Hatipoğlu'nun hayatına dair bilinenler...
1.04.2022 Ramazan
Siğil duası nedir? Siğil duası Arapça ve Türkçe yazılışı var mı?
Siğil duası nedir? Siğil duası Arapça ve Türkçe yazılışı var mı? Vücudunun herhangi bir yerinde siğil oluşan vatandaşlar, siğilin nasıl geçeceğini araştırmaya başladı. Tıbbi yolları denedikten sonra duaya da başvuranlar, siğil duası nedir, Siğil duası Arapça ve Türkçe yazılışını araştırmaya başladı. İşte siğl duasına yönelik Nihat Hatipoğlu'ndan açıklama...
17.02.2022 Dualar
Nihat Hatipoğlu'nda sorulmuş en garip sorular
Nihat Hatipoğlu'nda sorulmuş en garip sorular Ramazan ayının vazgeçilmez programından biri Nihat Hatipoğlu. Her sene programın vazgeçilmez unsurlarından biri ise sorulan enteresan sorular. Karşınızda Nihat Hatipoğlu'nda sorulmuş en garip sorular...
29.04.2021 Ekran
Nihat Hatipoğlu'na 'cenazeyi alkışlayarak uğurlamak doğru mu?' sorusu
Nihat Hatipoğlu'na 'cenazeyi alkışlayarak uğurlamak doğru mu?' sorusu Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Atv ekranında sunuculuğunu yaptığı sahur programında, bir izleyiciden gelen “Cenazeyi alkışlayarak uğurlamak doğru mu?” şeklindeki soruya cevap verdi.
27.04.2021 Cadde
6 üniversiteye rektör atandı
6 üniversiteye rektör atandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı.
22.04.2021 Eğitim
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 6 üniversiteye rektör ataması
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 6 üniversiteye rektör ataması Cumhurbaşkanlığının rektör atamalarına ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı.
20.04.2021 Siyaset
Nihat Hatipoğlu'nu gülümseten soru
Nihat Hatipoğlu'nu gülümseten soru Atv'de koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında seyircisiz gerçekleşen sahur ve iftar programlarını sunan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, izleyicilerin zoom üzerinden yönelttiği soruları yanıtlıyor.
20.04.2021 Cadde
Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu biyografisi...
Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu biyografisi... ATV ekranında iftar ve sahur programı ile izleyici karşısına çıkan Nihat Hatipoğlu kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Ramazan ayı dışında ATV ekranında haftalık program sunan Nihat Hatipoğlu geçtiğimiz aylar içerisinde koronavirüse yakalanmıştı. Peki Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?
17.02.2022 Ramazan
Abdurrahman Önül kimdir, kaç yaşında? Abdurrahman Önül ilahi ve albümleri...
Abdurrahman Önül kimdir, kaç yaşında? Abdurrahman Önül ilahi ve albümleri... Abdurrahman Önül kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Demet ve Alişan'la Sabah Sabah programına konuk olan isimler arasında yer alan ilahi sanatçısı Abdurrahman Önül en güzel ilahilerini programda seslendiriyor. Programı yakından takip eden izleyiciler Abdurrahman Önül kimdir, aslen nereli sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. İşte hayatı ve kariyeri...
17.02.2022 Dini Bilgiler
Nihat Hatipoğlu'na 'astral seyahat' sorusu
Nihat Hatipoğlu'na 'astral seyahat' sorusu Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sunduğu, koronavirüs tedbirleri kapsamında seyircisiz gerçekleşen sahur ve iftar programları, izleyicilerin zoom üzerinden yönelttiği ilginç sorularla dikkat çekiyor.
17.04.2021 Cadde
2020'de Google'da en çok ne arandı? İşte Türkiye’de ve dünyada yılın arama trendleri
2020'de Google'da en çok ne arandı? İşte Türkiye’de ve dünyada yılın arama trendleri Google, Türkiye’de ve dünyada merakla beklenen yılın arama sonuçlarında öne çıkan trendleri (Google Year in Search 2020) açıkladı. Türkiye’nin genel arama sonuçları kategorisinde ilk üç sırada “EBA”, “Dolar kaç TL” ve “Corona virüsü” arama sonuçlarına göre en çok artış gösteren konular oldu. “Deprem” ise dördüncü sırada yer aldı. “Coronavirus” dünya genelinde 2020’nin en önemli yükselen trendi olarak karşımıza çıkıyor. Dünya genelinde tarifler kategorisinde de Türkçe “ekmek” ikinci sırada yer alırken, “lahmacun” beşinci sıradan listeye giriş yaptı. İşte 2020'de Google'da en çok arananlar...
10.12.2020 Teknoloji
25 Ekim 2020 Günün Özeti Milliyet'te
25 Ekim 2020 Günün Özeti Milliyet'te 25 Ekim 2020 Günün Özeti Milliyet'te
25.10.2020 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Nihat Hatipoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.