Geri Dön
GündemODTÜ’lü girişimciden yeni unicorn

ODTÜ’lü girişimciden yeni unicorn

Değeri bir milyar dolardan fazla olan yeni girişimlere “unicorn” deniyor.

ODTÜ’lü girişimciden yeni unicorn

ODTÜ Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden çift ana dal mezunu Eren Bali’nin yeni girişimi Carbon Health (Karbon Sağlık) de farklı yatırımcılardan 350 milyon dolarlık yatırım alarak unicorn olma yolunda ilerliyor. Bazı uzmanlar, aldığı yeni yatırımla birlikte sadece ABD’de hizmet veren Carbon Health’in değerinin şimdiden üç milyar dolardan fazla olduğunu belirtiyor.

2010’da eğitimi herkes için erişilebilir hale getiren Udemy’yi kurarak unicorn haline getiren Bali, 2014’te annesinin yaşadığı bir sağlık sorunu sırasında pek çok tahlil ve raporla birlikte çeşitli uzmanları ziyaret ederken, sağlık alanının daha erişilebilir hale getirilmesine ihtiyaç olduğunu fark etti. Forbes dergisinin “seri girişimci” olarak tanımladığı Bali, karbonun doğada en yaygın bulunan element olmasından yola çıkarak tıbbi kayıtları, klinik iş akışını ve hastaya yönelik bir platform olmayı bir arada ele alan, sağlık hizmetlerine  kolaylıkla ulaşılabilmesini hedefleyen Carbon Health’i hayata geçirdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Mezarlıkta toprağa yarı gömülü bulunan bebeğin yakınları gözaltındaAdıyaman'da toprağa yarı gömülü bulunan bebeğin annesi ve anneannesi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler