Geri Dön
GündemÖğretmen atamaları 2021 ne zaman? Öğretmen atama takvimi - kontenjanları, puanları | Ön başvuru ve tercih başvuruları nasıl yapılacak?

Öğretmen atamaları 2021 ne zaman? Öğretmen atama takvimi - kontenjanları, puanları | Ön başvuru ve tercih başvuruları nasıl yapılacak?

Atanmak için bekleyen öğretmenlere müjdeli haber geçtiğimiz tarihlerde geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan 20 bin öğretmen ataması hakkında meraklı arayış başladı. Atanmayı bekleyen öğretmenler, öğretmen atama takvimi 2021 aramasında bulunurken, yayımlanan kılavuzda öğretmen atama kontenjanları, puanları yoğun ilgi görüyor. Peki öğretmen atamaları Ön başvuru ve tercih başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte öğretmen atama takvimi 2021 ayrıntıları...

Öğretmen atamaları 2021 ne zaman? Öğretmen atama takvimi - kontenjanları,  puanları | Ön başvuru ve tercih başvuruları nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 Yılı Öğretmen atamaları hakkında kılavuz yayımladı. Paylaşılan kılavuzda öğretmen atama kontenjanları, puanları ve tercih ve başvuru tarihleri yer aldı. Atanmayı bekleyen öğretmenler ise soruları peş peşe araştırmaya başladı. Peki Öğretmen atamaları 2021 ne zaman? Öğretmen atama takvimi - kontenjanları, puanları kaç? Ön başvuru ve tercih başvuruları nasıl yapılacak? İşte öğretmen atama takvimi 2021...

ÖĞRETMENLER ATAMALARI 2021 NE ZAMAN?

15-26 Mart 2021 tarihleri arasında Ön Başvuru ve Sözlü Sınav Merkezi Tercihleri alınacak.

SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Adayların Sözlü Sınava Alınacakları Sınav Merkezlerinin İlanı 3 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacak.

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?

17 Mayıs - 6 Haziran 2021 tarihleri arasında sözlü sınavlar yapılacak. Sonuçlar 8 Temmuz'da açıklanacak.

ATAMALAR NE ZAMAN?

Atama Tercihlerİ 01-06 Eylül 2021 tarihleri arasında alınacak.

ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

8 Eylül 2021 tarihinde öğretmen atama sonuçları açıklanacak.

ÖĞRETMEN ATAMA KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ
 

 

Boğulma tehlikesi geçiren torunlarını kurtardı ama kendisi boğulduManisa'nın Saruhanlı ilçesinde, serinlemek için girdikleri yangın söndürme göletinde boğulma tehlikesi geçiren 3 torununu kurtaran ancak kendisi dipteki balçığa saplanarak yaşamını yitiren Bilhan Yılmaz (59), gözyaşları içinde toprağa verildi. Yılmaz'dan geriye kurtardığı torunlarından kardeş olan ikisiyle çektirdiği fotoğrafı kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet