Atama

Atama

Son dakika atama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan atama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan atama haber sayfamızda...

Atama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.974 atama haberi bulunmuştur.
YÖKDİL/2 sınav giriş yeri sorgulama: ÖSYM tarafından YÖKDİL sınavı ne zaman, saat kaçta yapılacak?
YÖKDİL/2 sınav giriş yeri sorgulama: ÖSYM tarafından YÖKDİL sınavı ne zaman, saat kaçta yapılacak? YÖKDİL/2 sınav giriş belgeleri erişime açıldı. ÖSYM Ağustos ayında yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı bina ve salon atama işlemlerini tamamladı. Sınava katılacak adaylar ÖSYM AİS üzerinden YÖKDİL giriş yerlerini sorgulayabiliyor.
18.08.2022Bilgi Rehberi
TFF Başkanı Büyükekşi: 'MHK her hafta hakem performanslarını TV'de değerlendirecek'
TFF Başkanı Büyükekşi: 'MHK her hafta hakem performanslarını TV'de değerlendirecek'Merkez Hakem Kurulu (MHK) Ağustos Ayı Eğitim Semineri, TFF MHK Danışmanı Hugh Dallas'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
18.08.2022Süper Lig
İstanbul Emniyeti'nde görev değişikliği
İstanbul Emniyeti'nde görev değişikliğiİstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yaz dönemi atamaları çerçevesinde değişikliğe gidildi. Atamalar dahilinde 21 emniyet müdürü ve emniyet amirinin çeşitli illere tayin olurken, 12 Emniyet müdürü ve emniyet amiri ise İstanbul’da görevlendirildi.
18.08.2022Gündem
İsrail’le yeni dönem: Karşılıklı büyükelçi atanacak
İsrail’le yeni dönem: Karşılıklı büyükelçi atanacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunda büyükelçi atamasının önemli olduğunu vurgulayarak, “Filistin, Kudüs ve Gazze‘nin haklarını savunmaya devam edeceğiz ve bu konuda mesajlarımızın doğrudan büyükelçi seviyesinde Tel Aviv’e iletilmesi de önemli” ifadelerini kullandı.
18.08.2022Siyaset
Erdoğan'dan 'İsrail'e büyükelçi ataması' açıklaması: En kısa sürede adım atacağız
Erdoğan'dan 'İsrail'e büyükelçi ataması' açıklaması: En kısa sürede adım atacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular değerlendirildi. Karşılıklı olarak büyükelçi atama kararına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni büyükelçinin atanması konusunda gerekli adımları en kısa sürede atacaklarını söyledi.
17.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu duyurdu: İsrail'e büyükelçi atama kararı aldık
Bakan Çavuşoğlu duyurdu: İsrail'e büyükelçi atama kararı aldıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile İsrail arasındaki yeni döneme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
17.08.2022Haberler
Bakan Çavuşoğlu duyurdu: İsrail'e büyükelçi atama kararı aldık
Bakan Çavuşoğlu duyurdu: İsrail'e büyükelçi atama kararı aldıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile İsrail arasındaki yeni döneme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
17.08.2022Siyaset
Mülakat sonuçları açıklandı
Mülakat sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından eylül ayında yapılacak 20 bin öğretmen ataması için gerçekleştirilen sözlü sınavların sonuçları dün açıklandı.
17.08.2022Eğitim
2022 Sağlık Bakanlığı engelli personel alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? 1356 sürekli işçi alımı başvuru şartları...
2022 Sağlık Bakanlığı engelli personel alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? 1356 sürekli işçi alımı başvuru şartları...Sağlık Bakanlığı 1356 sürekli engelli işçi alımı yapıyor. Başvuru kılavuzu yayımlanan personel alımı ilanında şartlar da yer aldı. Şartları taşıyan daylar başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sitesi üzerinden yapacak. Peki, Sağlık Bakanlığı engelli personel alımı başvurusu için son gün ne zaman?
16.08.2022Bilgi Rehberi
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.08.2022Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları açıklandı
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığınca 20 bin öğretmen alımına ilişkin yapılan sözlü sınav sonuçları açıklandı.
16.08.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
Vali Yardımcılığı’na atandı
Vali Yardımcılığı’na atandıÇeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, İzmir Vali Yardımcılığı’na atandı.
15.08.2022Ege
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonuçları için geri sayım! Mülakat sonuçlar ne zaman açıklanacak? MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenlik takvimi
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonuçları için geri sayım! Mülakat sonuçlar ne zaman açıklanacak? MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenlik takvimiSözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, sınava katılan adaylar tarafından yoğunlukla aranıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına dair takvimi yayımlamıştı. Başvuru süreçlerinin hemen ardından mülakat sınav yerleri de MEB tarafından yayımlandı. Peki, sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
14.08.2022Bilgi Rehberi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Tarihe geçen terfi: İlk kadın general
Tarihe geçen terfi: İlk kadın general TSK’nın ilk kadın generali olarak atanan Özlem Yılmaz, ‘Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.
14.08.2022Gündem
11 ile emniyet müdürü atandı
11 ile emniyet müdürü atandı2022 Yılı Mülki İdare Amirler Atama Kararnamesiyle, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ile Giresun İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay merkeze çekilirken, 11 ile emniyet müdürü atandı.
13.08.2022Siyaset
Atamalar ve görevden almalar Resmi Gazete’de
Atamalar ve görevden almalar Resmi Gazete’deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Adalet Bakanlığında görevden almalar ve atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.
13.08.2022Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki terfi ve atamalar Resmi Gazete’de
Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki terfi ve atamalar Resmi Gazete’deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı Atama ve Terfileri Resmî Gazete’de yayımlandı. Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil emekliliğe sevk edilirken, Korgeneral İsmail Balıbek ve Korgeneral Hüseyin Kurtoğlu Jandarma Genel Komutan Yardımcılığına atandı. İlk defa Jandarma Genel Komutanlığı'na kadın general ataması gerçekleştirildi.
13.08.2022Gündem
2022 yılı 'Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi' Resmi Gazete'de
2022 yılı 'Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi' Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirler Atama Kararnamesiyle, 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin atamaları yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 2 ilin emniyet müdürü merkeze alındı, 11 ile ise emniyet müdürü atandı.
12.08.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu: İsveç ve Finlandiya taahhüt ettiklerini yerine getirmedi
Bakan Çavuşoğlu: İsveç ve Finlandiya taahhüt ettiklerini yerine getirmediDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 13. Büyükelçiler Konferansı’nın kapanışı dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "İsveç ve Finlandiya’dan henüz bu belgede ve daha açıklamalarıyla taahhüt ettiklerini yerine getirmediklerini görüyoruz, bu yönde atılan bir adım görmedik. İlk toplantı 26 Ağustos'ta planlanıyor." ifadelerini kullandı.
11.08.2022Siyaset
54 öğretim üyesi alınacak
54 öğretim üyesi alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Piri Reis Üniversitesi 54 öğretim elemanı alacak.
9.08.2022Ekonomi
Petrol Ofisi’nde üst düzey atama
Petrol Ofisi’nde üst düzey atamaPetrol Ofisi, Genel Müdür Selim Şiper’in 1 Eylül 2022 tarihi itibarı ile icra dışı göreve geçeceğini ve halen CFO olarak görevine devam etmekte olan Mehmet Abbasoğlu’nun, bu tarih itibarı ile yeni Genel Müdür olarak atandığını açıkladı.
8.08.2022Ekonomi
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete’de
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete’deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla büyükelçilerin görev değişikliği ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 7 büyükelçi merkeze çekilirken, 7 ülkeye yeni büyükelçi atandı.
5.08.2022Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları tarihi!
Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları tarihi!Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları devam ediyor. 13 Ağustos'a kadar sürecek olan sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları için heyecan dorukta. İşte MEB'in duyurduğu tarih...
5.08.2022Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Atama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.