Geri Dön
GündemÖğretmen atamaları haberi: 2021 Yılında öğretmen atamaları ne zaman olacak, tercihler ne zaman alınacak?

Öğretmen atamaları haberi: 2021 Yılında öğretmen atamaları ne zaman olacak, tercihler ne zaman alınacak?

Öğretmen atama haberleri yakından takip ediliyor. Atanmayı bekleyen öğretmen adayları, 2021 Öğretmen atamaları ne zaman, kaç kişi yapılacak? Öğretmen atama takvimi yayımlandı mı? sorularına cevap arıyor. Dün ise müjdeli haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Peki 2021 Yılında öğretmen atamaları ne zaman olacak, tercihler ne zaman alınacak?

Öğretmen atamaları haberi: 2021 Yılında öğretmen atamaları ne zaman olacak, tercihler ne zaman alınacak?

Öğretmen adayları son dakika haberlerini yakından takip ediyor. Öğretmen olacakları ilgilendiren haberlerin gelmesi için heyecanlanan adaylar, öğretmen ataması 2021 takvimini bir an önce incelemek bu doğrultuda tercihini yapmak istiyor. Peki MEB öğretmen atamaları 2021 hakkında son dakika duyuru yaptı mı? 2021 yılında kaç öğretmen atanacak belli oldu mu?

ÖĞRETMEN ATAMALARI 2021 NE ZAMAN?

ATAMA MÜJDESİ

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada kadro tahsislerinde de en büyük payı eğitim-öğretime ayırdıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"2002 yılından bugüne kadar toplam 693 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdik. Bu vesileyle öğretmen adaylarımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız. Bu öğretmenlerimizin de katılımıyla yolumuza çok daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Yeni yapacağımız 20 bin öğretmen atamasının şimdiden eğitim öğretim camiamıza, milletimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ 2021 YAYIMLANDI MI?

2021 Yılının öğretmen atama takvimi henüz yayınlanmadı. Önümüzdeki günlerde MEB tarafından öğretmen atama takvimi yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

2020 YILINDA KAÇ ÖĞRETMEN ATANDI?

2020 yılında yapılan öğretmen atamalarının branşı 60 ayrı branştan seçildi. 2020 yılında 50 taban puanıyla binlerce öğretmenin ataması yapıldı. İşte 2020 yılında branş sıralamasına göre öğretmen atamalarının bazıları...

Sınıf öğretmenliği ataması 2831,

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ataması 1801,

İngilizce öğretmeni ataması 1739,

Okul Öncesi öğretmeni ataması 1518,

İlköğretim Matematik öğretmeni ataması 1701 olarak verildi.

Kamyonun çarptığı bisikletli çocuk hayatını kaybettiAksaray'da kamyonun çarptığı bisiklet süren 14 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet