Geri Dön
GündemOkullar hangi illerde kapalı ve açık olacak? Ortaokullar ve liseler ne zaman açılacak 2021?

Okullar hangi illerde kapalı ve açık olacak? Ortaokullar ve liseler ne zaman açılacak 2021?

Okulların açılma durumu ile ilgili açıklamalar geçtiğimiz günlerde yapıldı. İllerin risk durumlarına göre okulların açılıp açılmayacağı belirtilmişti. Öğrenciler ve veliler ise okulların açıldığı ve kapalı olduğu illeri merak ediyorlar. Peki okullar hangi illerde kapalı ve açık? Okullar ne zaman açılacak 2021?

Okullar hangi illerde kapalı ve açık olacak? Ortaokullar ve liseler ne zaman açılacak 2021?

Okulların yüz yüze eğitim durumu ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Yüz yüze eğitimin nasıl ve kaç gün yapılacağı ile ilgili açıklama geldi. Diğer taraftan ise risk durumlarına göre okulların kapalı ya da açık olacağı belirtildi. Peki okullar hangi illerde kapalı ve açık olacak?

OKULLAR HANGİ İLLERDE AÇIK VE KAPALI?

Düşük ve orta riskli illerde okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim gerçekleştirileceği duyuruldu.

Yüksek ve çok riskli liselerde yüz yüze sınav gerçekleştirilecek Yüksek ve çok yüksek riskli illerde orta okullar kapalı olacak.

8.ve 12.sınıflar tüm illerde açık olacak.

10 GÜN ARA VERİLDİ!

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı haftalık koronavirüs haritasında 'çok yüksek riski' gösteren 'kırmızı' renkte yer alan Edirne'nin Keşan ilçesinde Hıfzıssıhha Kurulu kararınca bazı okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime 10 gün süreyle ara verilmesi karar alındı.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır.

ORTA RİSKLİ İLLER

Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bursa, Denizli, Manisa, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER

İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman.

 

İftar öncesi 'yemek' nedeniyle tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdüSivas'ta yaşayan Rahmi Parlak (60) iftar öncesi yemek yapma nedeniyle tartıştığı eşi Mevlüde Parlak'ı (60) bıçaklayarak öldürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet