Liseler

Liseler

Son dakika Liseler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Liseler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Liseler haber sayfamızda...

Liseler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.617 liseler haberi bulunmuştur.
Gymnasium Nedir, Nereye Denir? Jimnasyum'um Özellikleri Nelerdir?
Gymnasium Nedir, Nereye Denir? Jimnasyum'um Özellikleri Nelerdir?İlkçağ uygarlıklarından itibaren insanlar günlük hayatın rutin işlerinden arta kalan zamanlarda çeşitli sosyal aktivitelerde bulunmaya özen göstermişlerdir. Bu doğrultuda insanlar ilgi alanlarına yönelmiş ve yeteneklerini geliştirmek için çeşitli çalışmalar yapmışlardır. Zamanla insanların bu ihtiyaçlarını karşılayacakları yapılar inşa edilmeye başlanmıştır. Gymnasium kavramı da bu manada ele alınması gereken bir kelime olmaktadır. Peki, gymnasium nedir, nereye denir? Jimnasyum'un özellikleri nelerdir? İşte, gymnasium hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli olan hususlar.
27.10.2021Eğitim
Ayşe Dinçer kimdir, kaç yaşında? Ayşe Dinçer albümleri...
Ayşe Dinçer kimdir, kaç yaşında? Ayşe Dinçer albümleri...Ayşe Dinçer kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Söylediği Ankara şarkıları ile adından söz ettiren Ayşe Dinçer 1977 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Aslen Mersinlidir. İşte Ayşe Dinçer albümleri ve hayatı hakkında merak edilenler...
16.10.2021Cadde
Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi açıldı
Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi açıldıOsmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi düzenlenen törenle açıldı.
15.10.2021Diğer
Ayakkabı sektörü üretim ve ihracatta rekor kırıyor
Ayakkabı sektörü üretim ve ihracatta rekor kırıyorBir zamanlar korkordatolarla anılan ayakkabı sektöründe üretim ve ihracat rekorları kırılırken, eleman bulamamaktan yakınan sektör temsilcileri bu konuda acilen yeni meslek okulları açılması gerektiğini belirtiyor.
23.09.2021Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran şiir! Gençlerle buluştu
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı duygulandıran şiir! Gençlerle buluştuSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş “Yedi Güzel Adam Müzesi”nde gerçekleştirilen “Gençlerle Şiir Gecesi” programına katıldı. Erdoğan, seslendirdiği Erdem Beyazıt'ın "Sana, Bana, Vatanıma ve Ülkemin İnsanlarına Dair" şiirini dinlerken duygusal anlar yaşadı
11.09.2021Siyaset
Liseler ne zaman açılacak 2021? 9-10-11-12. sınıflar saat kaçta okula gidecek?
Liseler ne zaman açılacak 2021? 9-10-11-12. sınıflar saat kaçta okula gidecek? Okullar 6 Eylül'de yüz yüze açılıyor. Öğrenci, veliler ve öğretmenler bekledikleri 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı detayları MEB tarafından yayımlanmıştı. İlkokulların yanı sıra ortaokul ve liselerde pazartesi günü ders zili çalacak. Peki, liseler saat kaçta açılacak?
5.09.2021Gündem
Selçuk Bayraktar ülke ismi vererek açıkladı! "Türkiye'den TEKNOFEST'i istediler"
Selçuk Bayraktar ülke ismi vererek açıkladı! "Türkiye'den TEKNOFEST'i istediler"TÜBİTAK tarafından düzenlenen 'Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda bu yıl üniversite öğrencilerinin yanı sıra ilk defa lise öğrencileri de yarıştı. Öte yandan önemli açıklamalarda bulunan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Dost ve kardeş ülkelerden TEKNOFEST için talep var. Bu ülkelerin başında Ukrayna, Azerbaycan ve Endonezya geliyor. Listede daha çok ülke var" dedi.
5.09.2021Haberler
Selçuk Bayraktar ülke ismi vererek açıkladı! Türkiye'den TEKNOFEST'i istediler
Selçuk Bayraktar ülke ismi vererek açıkladı! Türkiye'den TEKNOFEST'i istedilerTÜBİTAK tarafından düzenlenen 'Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda bu yıl üniversite öğrencilerinin yanı sıra ilk defa lise öğrencileri de yarıştı. Öte yandan önemli açıklamalarda bulunan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Dost ve kardeş ülkelerden TEKNOFEST için talep var. Bu ülkelerin başında Ukrayna, Azerbaycan ve Endonezya geliyor. Listede daha çok ülke var" dedi.
5.09.2021Ekonomi
TEKNOFEST'te bir ilk! Bu yıl başladı
TEKNOFEST'te bir ilk! Bu yıl başladıTÜBİTAK tarafından düzenlenen 'Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda bu yıl üniversite öğrencilerinin yanı sıra ilk defa lise öğrencileri de yarıştı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, en büyük sermayenin insan olduğunu belirterek, "Dev fabrikalar, dev araziler büyük sermaye değil. İnsanın fikri, donanımı, hayalleri en büyük değer yaşadığımız bilgi çağında. Genç yaşta insanların başarı şansı artıyor" dedi.
4.09.2021Teknoloji
17. TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları başladı
17. TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları başladıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında 2019'dan, TÜBİTAK tarafından da 2005'ten bu yana düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ile bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'na Körfez Yarış Pisti'nde start verildi.
4.09.2021Teknoloji
Çevreye duyarlı elektrikli araçların TEKNOFEST yarışı
Çevreye duyarlı elektrikli araçların TEKNOFEST yarışıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, TÜBİTAK tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Efficiency  Challenge Elektrikli Araç Yarışları, Körfez Yarış Pisti’nde 31 Ağustos - 5 Eylül’de yapılacak.
31.08.2021Ekonomi
TEKNOFEST 2021 İnsansız Hava Araçları Yarışmaları Bursa'da gerçekleştirilecek
TEKNOFEST 2021 İnsansız Hava Araçları Yarışmaları Bursa'da gerçekleştirilecekTEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında, Baykar yürütücülüğünde düzenlenen Savaşan İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması ile TÜBİTAK tarafından altıncısı düzenlenecek olan Uluslararası İHA Yarışması ve ikinci kez düzenlenecek Liseler Arası İHA Yarışması bu yıl Bursa'da gerçekleştirilecek.
27.08.2021Teknoloji
Öğrencilerin tasarladığı elektrikli araç TEKNOFEST'te
Öğrencilerin tasarladığı elektrikli araç TEKNOFEST'teSerik ilçesindeki Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, tasarladıkları elektrikli araç ile TEKNOFEST yarışlarına katılacak.
26.08.2021Teknoloji
Yeni eğitim - öğretim yılında okullar ne zaman yüz yüze açılacak? Okullar hangi tarihte açılıyor 2021 - 2022?
Yeni eğitim - öğretim yılında okullar ne zaman yüz yüze açılacak? Okullar hangi tarihte açılıyor 2021 - 2022?2021-2022 Eğitim yılı için heyecan başladı. Milyonlarca öğrenci okullar ne zaman açılacak aramasında bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni eğitim - öğretim yılının başlangıç tarihi duyuruldu. Peki okullar ne zaman açılıyor? İşte ilkokul, ortaokul, liseler için okula başlama tarihi...
11.08.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak 2021? İlkokul, ortaokul ve liseler ne zaman açılacak, hangi tarihte?
Okullar ne zaman açılacak 2021? İlkokul, ortaokul ve liseler ne zaman açılacak, hangi tarihte?Okulların açılacağı tarih gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri okulların açılacağı tarihi merak ediyor. Okulların açılma tarihi ile ilgili açıklama geldi. Peki okullar ne zaman açılacak 2021? İşte detaylar...
30.07.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak 2021? İlkokul, ortaokul, liseler 6 Eylül'de yüz yüze eğitime başlıyor mu?
Okullar ne zaman açılacak 2021? İlkokul, ortaokul, liseler 6 Eylül'de yüz yüze eğitime başlıyor mu? Okullar ne zaman açılacak sorusu büyük ilgiyle araştırılmaya başladı. İlkokul, ortaokul, liseler ne zaman okula başlayacak merak konusu oldu. MEB, okulların açılacağı tarihi duyurdu. Milyonlarca öğrenci ise yüz yüze eğitim olacak mı arayışa geçti. İşte okulların açılacağı tarih ve eğitim şekli...
29.07.2021Gündem
2021 Lise kayıtları ne zaman başlıyor? Lise kayıtları nasıl yapılacak?
2021 Lise kayıtları ne zaman başlıyor? Lise kayıtları nasıl yapılacak?LGS tercihlerinin yapılmasının ardından öğrenciler sonuçların açıklanmasını bekliyordu. LGS lise tercih ve yerleştirme sonuçları belli oldu. Peki, lise kayıtları ne zaman yapılacak? 2021 Lise kayıtları MEB tarafından belirlendi.
27.07.2021Gündem
Sosyal Bilimler Lisesi Nedir? Sosyal Bilimler Lisesi'nin Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?
Sosyal Bilimler Lisesi Nedir? Sosyal Bilimler Lisesi'nin Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?İlköğretimden sonra birçok farklı amaç altında lise türü bulunmaktadır. Bunlar içerisinde özellikle sosyal bilimler lisesi merak ediliyor. Peki, sosyal bilimler lisesi nedir? Sosyal bilimler lisesinin avantajları ve dezavantajları nelerdir detayları ile derledik.
26.07.2021Eğitim
Lise kayıtları ne zaman 2021? MEB Liselere Geçiş Sistemi (LGS) lise kayıt tarihleri
Lise kayıtları ne zaman 2021? MEB Liselere Geçiş Sistemi (LGS) lise kayıt tarihleri2021 LGS sınavı tamamlandı ve sonuçlar da erişime açıldı. LGS tercih sonuçlarından sonra gözler lise kayıtlarına çevrildi. . Öğrenci ve veliler 2021 lise kayıt tarihlerini sorguluyor. MEB kayıt için takvimi paylaştı.
26.07.2021Gündem
LGS’de yerleştirmeler yarın açıklanıyor
LGS’de yerleştirmeler yarın açıklanıyorLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yaklaşık 1.2 milyon öğrencinin merakla beklediği tercih ve yerleştirme sonuçları yarın açıklanıyor.
25.07.2021Eğitim
Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası! 'Ak Sakal'ın adanmış hayatı
Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası! 'Ak Sakal'ın adanmış hayatıProf Dr. Hasan Hacısalihoğlu, çalışmalarıyla matematikte çığır açtı, 38 kitap yazdı, binlerce öğrenci yetiştirdi. ‘Hocaların Hocası’ olarak tanımlanan Hacısalihoğlu için profesör olan öğrencileri, Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası başlattı.
23.07.2021Eğitim
Yeni dönemde okullar ne zaman açılacak? 2021-2022 ilkokul, ortaokul, liseler hangi tarihte açılacak?
Yeni dönemde okullar ne zaman açılacak? 2021-2022 ilkokul, ortaokul, liseler hangi tarihte açılacak?2021-2022 Eğitim yılı için detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve liselerin hangi tarihte okula başlayacağını duyurdu. Öğrenciler ise okullar ne zaman açılacak arayışına girdi. İşte MEB'in açıkladığı yeni tarih...
20.07.2021Gündem
Beşiktaş HDI Sigorta'da Erdal Erdinç dönemi
Beşiktaş HDI Sigorta'da Erdal Erdinç dönemiBeşiktaş HDI Sigorta Kadın Basketbol Takımı'nda başantrenörlük görevine Erdal Erdinç getirildi.
14.07.2021Basketbol
'Telafi, okullar açılınca da sürecek'
'Telafi, okullar açılınca da sürecek'Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Eylül’de okullar açıldığında telafi eğitiminin süreceğini, ailenin talebiyle ilköğretimde öğrencinin sınıf tekrarı yapabileceğini söyledi. Tarım çalışanlarının yoğun olduğu bölgelere mobil okullar kuracaklarını belirten Selçuk, yerel yerleştirmede eşitlik olması durumunda öğrencilerin tümünün kaydının yapılacağını kaydetti.
12.07.2021Eğitim
Son dakika - Fatih Terim'den transfer ve Marcao açıklaması!
Son dakika - Fatih Terim'den transfer ve Marcao açıklaması!Hazırlık maçında Kasımpaşa'yı 4-2 mağlup eden Galatasaray'da Fatih Terim maç sonu konuştu. Terim maç sonu, "Transfer için olağanüstü çabalarla çalışan bir başkanımız ve yönetimimiz var. Olacaktır, anlayabiliyorum. Endişeyi de hissedebiliyorum. PSV yaklaşıyor, hala olmadı, bunlara gerek yok. Görüyorum, uğraşılıyor, hem de günün her saati." dedi.
10.07.2021Galatasaray

Benzer Haber Etiketleri

teknofestmebne zaman2021okullar

Liseler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.