Geri Dön
Gündem12 Ekim'de hangi sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor? Okullar ne zaman açılacak son dakika açıklamaları

12 Ekim'de hangi sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor? Okullar ne zaman açılacak son dakika açıklamaları

Okullar ne zaman açılacak? Milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği sorunun yanıtı için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklamaları geldi. Kabine Toplantısında konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu. Peki, 12 Ekim'de okullar açılacak mı? Hangi sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak?

12 Ekim'de hangi sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor? Okullar ne zaman açılacak son dakika açıklamaları

Okullar ne zaman açılıyor? sorusunun cevabı gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrasında okullarla ilgili son dakika gelişmeleri araştırılmaya başlandı. Peki 2020 okullar ne zaman açılıyor, hangi sınıflara okullar açılacak?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR? 2, 3,4, 8 VE 12.SINIFLARA OKULLAR AÇILIYOR MU?

2,3,4,8,ve 12 sınıflarla ile ilgili önemli bir son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüz yüze eğitim ile ilgili yaptığı açıklama merak konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında şu açıklamayı yaptı;

Eğitimde daha önce okul öncesi ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2,3 ve 4.sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. 8.ve 12.sınıflarda da yüz yüze eğitime geçilecek

Ayrıca özel okullar, il hıfzıssıha kurulların uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitim yapılması öngörülmüştür. Öğrencilerimizden ricamız temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir. Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim için bilgisayar temini için çalışıyor. İlk etapta 500 bin öğrencimize tablet vermek için çalışmaları başlattık. Ülkemizin internet altyapısının da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkarmak için Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodofone'la yürütmeyle hızla mesafe alacağız.

OKULLAR HANGİ TARİHTE AÇILIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şu açıklamayı gerçekleştirdi;

"Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz.

Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz.
#okullaracılıyor"

Bakan Ziya Selçuk bugün 11.00'de açıklama yapacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
MSB: 'Akdeniz Fırtınası Tatbikatı' başarıyla tamamlandıMilli Savunma Bakanlığı, 'Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı-2021'in başarıyla tamamlandığını açıkladı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler