Geri Dön

Okullar ne zaman açılacak 2020? 5,6,7,9 ve 11.sınıflara okullar ne zaman açılacak, hangi tarihte?

Okulların açılma tarihi ile ilgili son dakika gelişmeleri öğrencilerin ve velilerin gündeminde yer alıyor. 12 Ekim tarihinde 2,3,4,8 ve 12.sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı. Peki 5,6,7,9 ve 11.sınıflara okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak 2020? 5,6,7,9 ve 11.sınıflara okullar ne zaman açılacak, hangi tarihte?

Kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilmişti. 5,6,7,9 ve 11.sınıflar için okulların açılacağı tarih merak ediliyor. 1.sınıflar 21 Eylül'de 2,3,4,8 ve 12.sınıflar ise 2 Ekim 2020 tarihinde yüz yüze eğitime başladı. Peki okullar ne zaman açılacak 2020?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Koca, Bilim Kurulu'nun üniversitede yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin görüşü olup olmadığına ilişkin soru üzerine şu açıklamayı yaptı; "Bu dönemde yüz yüze eğitimin başladığı öğrenciler arasında salgının seyrini biz bilmek istiyoruz. Bilim Kurulu'nda da bugün konuşulmuş oldu. İki hafta geçtikten sonra başlayan yaş grubu ile ilgili biz vaka seyrini, sayılarını tekrar değerlendirip, gerektiğinde kademeli olarak bir geçiş yapılacağı zaten söylenmişti, kademeli geçişe de geçmiş olacağız. Burada özellikle salgının seyri ve de yüz yüze eğitimle öğrencilerin o yaş gruplarındaki dağılımın, nasıl şekillendiğini gördükten sonra gündeme alınmış olur. Dolayısıyla önümüzdeki iki, üç haftanın değerlendirmek için önemli olduğunu düşünüyorum. Bilim Kurulu'nun da bugün değerlendirmesi bu şekilde oldu." diye konuştu.

Ateş ederek kaçtı, kovalamacayla polise yakalandıKonya’da iki gün önce polisin dur ihtarına uymayarak ateş edip kaçan şüpheli, bugün sokakta havaya rastgele ateş ettikten sonra yaşanan kovalamacada polis tarafından yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet