Geri Dön

Okulların açılma tarihi değişecek mi? Kritik toplantı bugün

Sağlık Bakanlığı'nca, 'Covid-19'a yakalandıysanız ve tedavinize evde devam edilecekse hastalığı başkalarına bulaştırmamak için tedaviniz tamamlanana kadar evden çıkmayın, evinizde mümkünse aile bireylerinden ayrı bir odada kalın' uyarısında bulunuldu. Öte yandan bugün saat 17.00'de yapılacak olan Bilim Kurulu toplantısı sonrası okulların açılış tarihiyle ilgili Sağlık Bakanı Koca'nın açıklama yapması bekleniyor.

Okulların açılma tarihi değişecek mi? Kritik toplantı bugün

Bakanlık sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından 'Covid-19 Evde İzlem Önerileri Broşürü' yayımladı. Açıklamada, "Covid-19'a yakalandıysanız ve tedavinize evde devam edilecekse hastalığı başkalarına bulaştırmamak için tedaviniz tamamlanana kadar evden çıkmayın. Evinizde mümkünse aile bireylerinden ayrı bir odada kalın" ifadesi yer aldı.

Ayrıca, broşürde hastalıkta sık görülen belirti ve bulgular tekrar hatırlatılarak, evde tedavi süresince yapılması gerekenler sıralandı.

Okulların açılma tarihi değişecek mi Kritik toplantı bugün

Okulların açılma tarihi değişecek mi Kritik toplantı bugün

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Öte yandan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı bugün saat 17.00'de gerçekleştirilecek. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklama yapması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da dün akşam yapılan açıklamada, "2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme nihai aşamada. Bilim Kurulu toplantısında alınacak karar, kamuoyuyla paylaşılacaktır." denildi.

Edinilen bilgiye göre, okulların açılış takvimini belirleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tüm hazırlıklarını tamamladı. Bakanlık tarafından normal yüz yüze eğitim modeli, seyreltilmiş yüz yüze eğitim modeli ve uzaktan eğitim gibi başlıklardan oluşan farklı senaryolar, Bilim Kurulu’na sunulmak üzere raporlandı. Yetkililer, MEB’in Bilim Kurulu’nun kararı doğrultusunda adım atacağını kaydetti.

Azerbaycan Ermeni hedeflerini böyle vurdu!Azerbaycan Savunma Bakanlığı cephe hattından yeni görüntüler paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber