Tedbir

Tedbir

Son dakika Tedbir haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tedbir gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tedbir haber sayfamızda...

Tedbir

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.105 tedbir haberi bulunmuştur.
Son dakika....  İran lideri Reisi'yi taşıyan helikopter kaza yaptı
Son dakika.... İran lideri Reisi'yi taşıyan helikopter kaza yaptı İran lideri İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopter Doğu Azerbaycan'da kaza geçirdi.
19.05.2024 Haberler
Mansur Yavaş’ın ağabeyi kaza yaptı
Mansur Yavaş’ın ağabeyi kaza yaptı Antalya’dan Denizli istikametine seyir halinde olan aracıyla kaldırıma çıkarak kaza yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ağabeyi hafif yaralandı. Hastanede tedavisi tamamlanan Aladdin Yavaş’ın taburcu olduğu öğrenildi.
18.05.2024 Gündem
'Öğretmen Akademisi ile atamalarda mülakata son veriliyor'
'Öğretmen Akademisi ile atamalarda mülakata son veriliyor' TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi AK Parti Konya Milletvekili Latif Selvi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2025 yılından itibaren öğretmen atamalarında uygulamayı planladığı 'Öğretmen Akademisi'nin, bu hafta Meclis gündemine gelmesi beklenen 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' ile resmileştirileceğini açıkladı.
18.05.2024 Gündem
Pazar tezgahından Ferrari'ye! 'Çapkanlar' lüks yaşamı ortaya çıktı
Pazar tezgahından Ferrari'ye! 'Çapkanlar' lüks yaşamı ortaya çıktı İstanbul’da geçtiğimiz gün düzenlenen operasyon ile yakalanan Çapkanlar Suç Örgütü’nün yöneticileri Ekrem Çapkan, Hakim Çapkan ve Sedat Çapkan’ın yaşadığı lüks hayat ortaya çıktı. Örgüt yöneticilerinden Sedat Çapkan’ın sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülerde, lüks araçlar ve tekneler akıllara Polatgiller davasını getirdi.
17.05.2024 Gündem
Kamuda tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de
Kamuda tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de Kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması için hazırlanan 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Resmi Gazete'de yayımlandı.
17.05.2024 Uzmanpara
'Filistin'de saat başı ortalama iki anne ve dört çocuk öldürülüyor'
'Filistin'de saat başı ortalama iki anne ve dört çocuk öldürülüyor' Uluslararası Adalet Divanı, İsrail’in Refah’a saldırılarının durdurulması için acil ilave tedbir alınmasını talep eden Güney Afrika’nın sözlü argümanlarını dinledi. Güney Afrika heyeti, “Saat başı ortalama iki anne ve dört çocuk öldürülüyor” ifadelerini kullanarak, “Refah’a saldırı soykırım amacı taşıyor” dedi.
16.05.2024 Dünya
Rekabet Kurulu'ndan Google'a para cezası
Rekabet Kurulu'ndan Google'a para cezası Google yerel arama hizmetleri kararı doğrultusunda getirilen yükümlülükleri otel sorguları bakımından yerine getirmedi. Rekabet Kurulu'nun aldığı karar gereği yükümlülükleri yerine getirene kadar her gün için 2023 yılı gayri safi gelirlerinin on binde 5'i oranında idari para cezası uygulanacak.
16.05.2024 Uzmanpara
Rekabet Kurumu kararını verdi: Google'a yeni para cezası
Rekabet Kurumu kararını verdi: Google'a yeni para cezası Google yerel arama hizmetleri kararı doğrultusunda getirilen yükümlülükleri otel sorguları bakımından yerine getirmedi. Rekabet Kurulu'nun aldığı karar gereği yükümlülükleri yerine getirene kadar her gün için 2023 yılı gayri safi gelirlerinin onbinde 5'i oranında idari para cezası uygulanacak.
16.05.2024 Ekonomi
SON DAKİKA! ABD'den Çin’e yeni hamle! Alınan tedbirler tek tek açıklandı
SON DAKİKA! ABD'den Çin’e yeni hamle! Alınan tedbirler tek tek açıklandı ABD Başkanı Joe Biden, Çin'e karşı yeni tedbirler alındığını duyurdu. Elektrikli araçlar, güneş panelleri ve çeliğin de yer aldığı birçok ürüne ek vergi getirildi. İşte detaylar...
14.05.2024 Dünya
'Çapkanlar'a operasyon: 42 şüpheli yakalandı
'Çapkanlar'a operasyon: 42 şüpheli yakalandı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında yasadışı bahisle elde edilen paraları aklamaya çalışan 'Çapkanlar' suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.
14.05.2024 Gündem
1700 yıllık tarih bu binanın altında! Ziyarete kapatıldı
1700 yıllık tarih bu binanın altında! Ziyarete kapatıldı Kırşehir'in Mucur ilçesinde yaklaşık 1700 yıllık tarihi Mucur Yeraltı Şehri, çökme riskine karşı Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından geçici süreyle ziyaretçilerin kullanımına kapatıldı.
14.05.2024 Gündem
Emniyet'in bilgilerini yayan WhatsApp grubuna soruşturma
Emniyet'in bilgilerini yayan WhatsApp grubuna soruşturma Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde emniyet, asayiş ve idari hizmetleri ifşa eden, suç ve suçluların kolluk kuvvetlerinin faaliyetlerini takip ederek tedbir almasına imkan sağlayan WhatsApp grubu yöneticileri ve grupta yer alan 82 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.
14.05.2024 Gündem
Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Yıldız: BM Sözleşmesi, Gazze’de ciddi bir şekilde ihlal ediliyor
Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Yıldız: BM Sözleşmesi, Gazze’de ciddi bir şekilde ihlal ediliyor Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Yıldız, BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Gazze’de kan dökülmesini ve insan eliyle ortaya çıkarılan kıtlığı durduramamak utanç vericidir ve kınanacak bir durumdur” açıklamasında bulundu. Ahmet Yıldız, "BM Sözleşmesi, Gazze’de gözlerimizin önünde ciddi bir şekilde ihlal ediliyor. " dedi.
13.05.2024 Gündem
"Verimliliği esas alan tasarruf modeli ile devletimiz de fedakarlığa ortak oldu"
"Verimliliği esas alan tasarruf modeli ile devletimiz de fedakarlığa ortak oldu" "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"ni değerlendiren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, "Yeni tasarruf paketi ile kamuda artık yeni bir döneme giriyoruz, açıklanan pakette yalnızca tasarrufa gidilmesi değil, verimliliğin de ön planda tutulması son derece önemli" dedi.
13.05.2024 Ekonomi
FETÖ elebaşının yeğeni hakkında karar!
FETÖ elebaşının yeğeni hakkında karar! FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen ve eşi Nur Gülen'inde aralarında bulunduğu 4 sanığın “silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılandığı davada mahkeme tarafından karar açıklandı.
13.05.2024 Gündem
Kamuda tasarruf tedbirleri açıklandı
Kamuda tasarruf tedbirleri açıklandı Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu.
13.05.2024 Uzmanpara
Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu
Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oluyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu.
13.05.2024 Haberler
Son dakika: Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu
Son dakika: Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, alınan tedbirleri duyurdu. İşte detaylar...
13.05.2024 Ekonomi
‘Gramaja standart gelsin’ çağrısı
‘Gramaja standart gelsin’ çağrısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, çok sayıda paketli üründe gramaj düşürülüp fiyat artırılarak çifte zam yapıldığını söyledi.
13.05.2024 Ekonomi
'Yeşil Vatan' için yeni önlem! Haritalar hazır
'Yeşil Vatan' için yeni önlem! Haritalar hazır Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından orman yangını tehlikesine karşı önceden önlem alınmasını sağlayan Orman Yangınları Meteorolojik Erken Uyarı Sistemi (MEUS) geliştirildi.
12.05.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu'nun konvoyunda tasarruf tedbiri!
Bakan Uraloğlu'nun konvoyunda tasarruf tedbiri! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun Malatya ziyaretinde tasarruf tedbirleri doğrultusunda konvoyunda 3 araç yer aldı.
12.05.2024 Ekonomi
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması Anayasa görüşmeleri kapsamında partileri ziyaret eden TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu. "Bu süreci kimsenin zehirlemesine müsaade edilmemeli. Bu süreç, parlamenterler arasında, siyasi iradeyle olacak bir şeydir." diyen Kurtulmuş, "Şimdiye kadar ziyaret ettiğim partiler, anayasa çalışmaları için kapıyı açık tutmuştur. Yöntemi bulunduktan sonra esas tartışma, konulara girildikçe ortaya çıkacaktır." dedi.
11.05.2024 Gündem
‘Sizin üzerinize yemin ederim’ sanığa mahkeme başkanından tepki
‘Sizin üzerinize yemin ederim’ sanığa mahkeme başkanından tepki Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde eski sevgilisi Buket Y.’yi (49) evinin otoparkında 6 bıçak darbesiyle yaraladığı gerekçesiyle ‘Kadına karşı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’ten 20 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan Murat Dursun (50) duruşmada, kendini savunduğu sırada, "Anam, babam, sizin üzerinize yemin ederim" dedi. Mahkeme başkanı, “Benim üzerime yemin etme” diyerek sanığa tepki gösterince salonunda kısa süreli gülüşmeler oldu.
11.05.2024 Gündem
Kirası çok düşük olanlar dikkat: 'Tahliyeye itiraz hakkı yok!'
Kirası çok düşük olanlar dikkat: 'Tahliyeye itiraz hakkı yok!' Ankara'da 5'inci Sulh Hukuk Mahkemesi'nde ev sahibi F.N.'nin 1 Mart'ta kiracısı U.T.'ye açtığı tahliye davası, 55 gün sonra görülen ilk duruşmada sonuçlandı. Mahkeme kiracıyı evden çıkardı. Peki bu karar 55 günde nasıl alındı? Avukat Gizem Gonce detaylarını milliyet.com.tr'ye anlattı.
11.05.2024 Ekonomi
Eğitimde şiddete 4 sert tedbir
Eğitimde şiddete 4 sert tedbir “Öğretmenlerimizi her türlü olumsuzluktan korumak görevimizdir” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Öğretmenlerimize yönelik fiillerde ceza kanunlarında öngörülen cezalar yarı oranında artırılacak” dedi.
11.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tedbir ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.