Geri Dön
GündemOkulların açılmasına kaç gün kaldı? Yüz yüze eğitim olacak mı?

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Yüz yüze eğitim olacak mı?

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurdu. Peki, okullar ne zaman açılacak? Uyum haftası ne zaman? İşte 2021-2022 okulların açılacağı tarih.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Yüz yüze eğitim olacak mı?

Okullar ne zaman açılacak? 2021-2022 Okulların açılacağı tarihe kaç gün kaldı? Yüz yüze eğitimin detayları merak ediliyor. İşte yeni eğitim öğretim yılı için detaylar.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

MEB'den yapılan açıklamaya göre okullar 6 Eylül'de açılacak. Sorumluluk ev hazırlık sınıflarında yeterlilik sınavları 1 Eylül - 12 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Okullarla birlikte kantin, yemekhane ve pansiyonların da açılacağını, bu süreçte destekleme ve yetiştirme kurslarının sadece 8 ve 12. sınıflara yönelik olacağını belirten Özer, okullarda alınacak tedbirleri şöyle sıraladı:
"Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız, okula maske takarak gelecek. Öğrenci ve personelimizin okul içinde maskeye ihtiyaç duymaları durumunda okul idarelerimiz tarafından maskeler ücretsiz olarak sağlanacak. Kurum personeli ve öğrenciler dışındaki kişilerin okula giriş ve çıkışları okul yönetimleri tarafından sınırlandırılacak. Okullardaki tüm kapalı alanlar, her gün dezenfekte edilecek. Okuldaki sınıf ve tüm kapalı alanlarda bulunan kapı ve pencereler açılarak sık sık havalandırma sağlanacak."

UYUM HAFTASI NE ZAMAN?

1. Sınıflar ve anaokulları için uyum eğitimi 1 - 3 Eylül tarihleri arasında olacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİME KATILAMAYAN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK?

Bakan Özer, mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA TV ve EBA platformu aracılığıyla eğitimin devam edeceğini de kaydetti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Mahalleli arızalanan İETT otobüsünü "ilaçlama aracı" sandıÜsküdar'da, arızalanarak motorundan yoğun duman çıkan İETT otobüsünün yoluna devam etmesine vatandaşlar tepki gösterdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler