Geri Dön
GündemÖlen köpekleri için tazminat istediler

Ölen köpekleri için tazminat istediler

İstanbul Bakırköy'de yaşayan turizmci Fatma A. ile oğlu Can A. tasmasız gezen köpeğin saldırısı sonucunda ölen 'Minik' adlı köpekleri için 15 bin 500 TL'lik maddi manevi tazminat davası açtı.

Ölen köpekleri için tazminat istediler

Sabah'tan Osman Asiltürk'ün haberine göre; süreç, Fatma A.'nın geçen yıl eylülde Shih tzu cinsi erkek köpeklerini gezdirmesiyle başladı. Aynı mahallede oturan Funda B.'nin Golden Rietriver cinsi köpeğini ise apartman görevlisi Erdoğan T. dolaştırıyordu.

Köpek, saldırdığı Minik'i ağır yaraladı. Yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Minik kurtarılamadı. Bir ay sonra Funda B. ile onu gezdiren Erdoğan T. hakkında Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Hayvanın tehlike yaratabilecek şekilde serbest bırakma" suçundan ceza davası açıldı. Köpekleri ölen Fatma A. ve oğlu Can A., asliye hukuk mahkemesine de başvurarak 500 TL'si maddi 15 bin TL'si de manevi tazminat davası açtı.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet