Geri Dön

Ordu’da Milli Piyango biletlerine yoğun ilgi

Ordu'da yılbaşı öncesi Milli Piyango bayilerinde hareketlilik sürüyor. Büyük ikramiye 100 milyon TL olan yılbaşı özel çekilişine az bir süre kala bilet satın almak isteyenler bayilere akın ediyor. Kentte Milli Piyango bileti satan İnci Çıplak, biletlere bu yıl ilginin, bir önceki yıla göre fazla olduğu söyledi.

Ordu’da Milli Piyango biletlerine yoğun ilgi

Milli Piyango geleneği olan özel yılbaşı çekilişine az bir süre kala Ordu’da Milli Piyango bayileri hareketli günler geçiriyor. Büyük ikramiyesi 100 milyon TL olan yılbaşı özel çekilişi için bilet satın almak isteyenler, bayilerin önünde yoğunluk oluşturuyor. Herkesin hayallerini süsleyen büyük ikramiye için bilet almaya gelenler, rakamları büyük bir heyecanla seçti. Bilet alanlar arasında güzel bir gelecek hayal edenler de hayır işlerinde dağıtmak isteyenler de var.

‘560 MİLYON LİRA İKRAMİYE DAĞITILACAK’

Kentte Milli Piyango bileti satan İnci Çıplak, 2017 yılında yapılan yılbaşı özel ikramiyesinde çeyrek bilete isabet eden 60 milyon TL’lik büyük ikramiyenin bir biletinin kendi bayilerinden satıldığını söyledi. Bu yıl da büyük ikramiyenin kendi bayilerinden çıkmasını arzu ettiklerini ifade eden Çıplak, “Milli Piyango biletleri bu yıl kasım ayında satışa çıktı. Büyük ikramiye 100 milyon lira. Toplamda da 560 milyon lira ikramiye dağıtacak. Tam biletin fiyatı 100 lira, yarım biletin fiyatı 50 lira, çeyrek biletin fiyatı ise 25 lira olarak belirlendi. İkramiye arttıkça insanların ilgisi de artmaya devam ediyor. Pandemi döneminde herkes evlerine çok fazla tıkılı kaldığı için Milli Piyango'ya ilgi daha çok arttı. Her seneden daha fazla ilgili var bu sene. 2017 yılındaki yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletlerden bir tanesi bizim bayiimizden satılmıştı. İnşallah bu yıl da vatandaşlarımızı sevindiririz” dedi.

‘İSTER BAYİDEN, İSTERSELER İNTERNETTEN BİLET ALINABİLİR’

Çıplak, bu sene biletlerin çeşitliliğinin de arttığına dikkat çekerek, “Bilet almak isteyen vatandaşlarımız ister basılı bilet, isterseler de makinelerden çıkacak olan biletlerden alabilirler. Ayrıca bunun dışında Milli Piyango’nun sunduğu online biletler var. İnternet üzerinden de bilet alabilirler. Hepsinde QR kodu var. Vatandaşlarımız için kolay olan şu; eskisi gibi biletlerin sonuçlarını listeden bakmak zorunda değiller. Makinemizden ya da telefonlarından QR kodlarını sorgulayabilirler. Böylece ikramiyelerini görmeleri daha kolay oluyor” diye konuştu.

‘HAYALİM TATİLE ÇIKMAK’

Yılbaşı özel çekilişi için bileti almak amacıyla sabah erken saatlerde bilet bayisine gelen Niyazi Önder, “Her yılbaşında şansımızı denemek zorundayız. Bu nedenle ben de şansımı denemek için bilet aldım. Çıkarsa bahtımıza. Hayalim tatile çıkmak. Büyük ikramiyenin çıkması halinde Rusya'yı gezmek istiyorum. İlk olarak oraya tatile giderim. Geri kalan parayı da hayır kurumlarına yardımlarımızı yaparız” şeklinde konuştu.

‘ÇOCUKLARIMIN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUM’

Sezgin Bayar ise daha önceki yıllarda da bilet aldığını, ancak ikramiye ile tanışamadığını belirterek, “Umutlarım 2021’de. İnşallah büyük ikramiye ile bu yıl tanışmış oluruz. Şu an için bir hayalim yok. Sadece torunlarım var. Torunlarımla günlerimi geçirmek istiyorum. Çocuklarımın hayalini gerçekleştirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘BU YIL ŞANSIMI DENEMEK İSTEDİM’

Aydın Bektaş ise şunları söyledi:

“Geçen sene bilet almamıştım. Bu yıl şansımı denemek istedim. Hayatın ne zaman ne olacağını bilemiyorsunuz. Çıkarsa kısmet, çıkmazsa da kaybedeceğimiz bir şey yok. Şansımızı denemek de zarar yok. Ben 30 sene muhtarlık yaptım. Hayalimde öyle çok fazla bir şey yok ama çıkarsa büyük bir kısmını hayır işlerine veririm. Çünkü köyümüzde, kentimizde buna ihtiyacı olan insanlar var.”

Ordu’da Milli Piyango biletlerine yoğun ilgi

TEKİRDAĞ'DA BİLETLERE TALEP YÜKSEK

Öte yandan Tekirdağ'da Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin 100 milyon TL olması biletlere olan ilgiyi artırdı.

Büyük ikramiyenin kendilerine çıkacağını umut edenler, bayilerde kuyruk oluşturdu. Çeyrek biletin 25, yarım biletin 50, tam biletin de 100 liradan satıldığı bayilerde, en fazla çeyrek bilet ilgi görüyor. Tekirdağ'da uzun yıllardır Milli Piyango bayiliği yapan Cem Yaşar Kazcı, "Yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 100 milyon TL olması ilgiyi artırdı. En çok bu yıl çeyrek bilete talep oldu. Nedeni; büyük ikramiyenin geçen yıllar çeyrek bilete çıkmasıdır. Kimileri de seri bilet alıyor" dedi. Bir diğer bayi Selçuk Yuga’da vatandaşların daha çok çeyrek bilete ilgi gösterdiğini söyledi.

'EVSİZLERİ, FAKİRLERİ DOYURACAĞIM'

Tekirdağlı Fatma Özçelik, 100 milyon liralık ikramiyenin kendisine çıkması halinde yardımlarda bulunacağını belirterek, "Bana çıkarsa fakirleri doyuracağım. Evsiz ve sokakta yatanlar var. Onlara yardım edeceğim. İnşallah Allahım büyük" dedi. 

'İLK KEZ ALDIM'

Yılbaşı çekilişi için ilk kez Milli Piyango bileti aldığını söyleyen Mustafa Yıldızoğu, "Büyük ikramiyenin 100 milyon lira olması nedeniyle ilk kez bilet aldım.  Şansımı denemek istedim.  Bir umut. Çıkan kişiye ‘hayırlı olsun’ diyeceğiz" diye konuştu.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI BİLETİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN...

Ordu’da Milli Piyango biletlerine yoğun ilgi

Prof. Dr. Naci Görür, haritada gösterip uyardıJeolog, deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremde en fazla İstanbul'un Avrupa yakasında kıyı kesimlerin etkileneceğini belirterek, "Büyükçekmece-Küçükçekmece arası heyelanların olduğu yerler. Buralar şu anda bile kayıyor, hareket ediyor. Depremde haliyle bu kayma hareketi heyelanlara dönüşecektir. Depremle birlikte burada ciddi yıkımlar meydana gelecektir" diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet