Ordu

Ordu

Son dakika ordu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ordu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ordu haber sayfamızda...

Ordu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 28.848 ordu haberi bulunmuştur.
Bakan Koca'nın sıraladığı ilk 6 il içinde bulunuyor!  yeni tedbirler geldi
Bakan Koca'nın sıraladığı ilk 6 il içinde bulunuyor! yeni tedbirler geldiSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu tabloya göre, 15-21 Şubat'ta oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında ilk 6'da bulunan Tokat'ta, İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu'nca yeni kararlar alındı. Vali Ozan Balcı, 10 gün süresince düğün ve nikahların ertelendiğini, spor salonları ve hayvan pazarlarının ise kapatıldığını söyledi.
24.02.2021Gündem
Vali'den son dakika normalleşme açıklaması: 'Tam kapanma...'
Vali'den son dakika normalleşme açıklaması: 'Tam kapanma...'Son dakika haberlere göre, Türkiye'de son 24 saatte 124 bin 15 Kovid-19 testi yapıldı, 9 bin 561 kişinin testi pozitif çıktı, 72 kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Koca 1 Mart itibarıyla kriterlere uyan illerde normalleşmenin başlayacağını açıkladı. Kısıtlamaları esnetecek kriterlere göre 100 binde 10 vakanın altındaki iller düşük, 11-35 arası ise orta riskli sayılacak. İlk normalleşme de düşük ve orta riskli illerde başlayacak. Öte yandan bir ilin valisinden 'tam kapanma' tartışmalarıyla ilgili bir açıklama geldi.
24.02.2021Gündem
İllere göre vaka sayıları açıklandı! En fazla ve en az vaka oranına sahip olan iller hangileri?
İllere göre vaka sayıları açıklandı! En fazla ve en az vaka oranına sahip olan iller hangileri?Sağlık Bakanlığı tarafından illere göre haftalık vaka sayısı oranları 100 bin kişi baz alınarak değerlendiriliyor. Buna göre 100 bin kişi arasında en fazla ve en az vaka oranına sahip olan iller sıralaması belli oldu! 1 Mart'ta başlayacak olan Normalleşme öncesinde 81 ildeki vaka sayıları araştırma konusu olmaya devam ediyor. Yerinde karar dönemi ile vaka oranı % 10 altında olan iller (az riskli) 11-35 arası olan orta riskli illerin ilk aşamada normalleşme kapsamında bazı yasakların kaldırılması veya esnetilmesi bekleniyor. Peki İllere göre vaka sayılarında en yüksek ve en az vaka oranına sahip olan iller hangileri...
24.02.2021Gündem
Myanmarlı darbecilerin ilk yurt dışı ziyareti Tayland'a
Myanmarlı darbecilerin ilk yurt dışı ziyareti Tayland'a1 Şubat'ta yönetime el koyan cuntanın dışişleri bakanı Tayland'ı ziyaret etti, temasa ilişkin Myanmar tarafından henüz bir açıklama yok.
24.02.2021Dünya
Bilim Kurulu üyesine göre normalleşmeye yakın iller
Bilim Kurulu üyesine göre normalleşmeye yakın illerSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 15-21 Şubat tarihlerini kapsayan her 100 bin nüfusta görülen vakaların yer aldığı haritada 'düşük riskli' görülen 5 ilin yanında normalleşmeye yakın diğer illeri de değerlendirdi. İlhan, Ankara ile birlikte Eskişehir, Adana, Mersin, Hatay, Antalya, İzmir, Çanakkale gibi illerin de iyi durumda olduğunu söyledi.
24.02.2021Haberler
Bilim Kurulu üyesine göre normalleşmeye yakın iller
Bilim Kurulu üyesine göre normalleşmeye yakın illerSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 15-21 Şubat tarihlerini kapsayan her 100 bin nüfusta görülen vakaların yer aldığı haritada 'düşük riskli' görülen 5 ilin yanında normalleşmeye yakın diğer illeri de değerlendirdi. İlhan, Ankara ile birlikte Eskişehir, Adana, Mersin, Hatay, Antalya, İzmir, Çanakkale gibi illerin de iyi durumda olduğunu söyledi.
24.02.2021Gündem
Milliyet'te Gündem (24 Şubat 2021)
Milliyet'te Gündem (24 Şubat 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
24.02.2021Haberler
Karadeniz alarmı
Karadeniz alarmıTürkiye’nin 15-21 Şubat tarihlerini içeren Kovid-19 haritasına göre, Karadeniz illeri yine vaka rekoru kırdı. Geçen haftaya göre 81 ilin 40’ında vaka sayısı düştü, 41’inde yükseldi. Karadeniz’de birbirine komşu iller, vaka sayısında birincilik için yarıştı. Ordu, geçen haftanın birincisi Trabzon’u geçerek 100 bin kişide vaka sayısının en yüksek olduğu il oldu.
24.02.2021Gündem
Alman ordusunda aşırı sağ vakalarında artış
Alman ordusunda aşırı sağ vakalarında artışAlman ordusunda geçen yıl bir önceki yıla göre aşırı sağ vakalarının arttığı bildirildi.
23.02.2021Dünya
Ordu'da yeni kısıtlamalar getirildi
Ordu'da yeni kısıtlamalar getirildiSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre, 8- 14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında ilk sırada yer alan Orduda, alınan kısıtlamalara, misafir kabul etme, misafirliğe gitme, taziye amaçlı ev ziyareti, gün yapma gibi sosyal faaliyetlere izin verilmemesine, apartman ve site yöneticileri vasıtasıyla apartman ve site gibi toplu yaşam yerlerinin ortak kullanım alanlarının toplu bir şekilde kullanılmasının engellenmesi, cenaze namazlarının en fazla 30 kişi ile sınırlandırılmasının da yer aldığı ek tedbirler getirildi.
23.02.2021Haberler
Nüfusa oranla en fazla vakanın görüldüğü Ordu'da yeni kısıtlamalar getirildi
Nüfusa oranla en fazla vakanın görüldüğü Ordu'da yeni kısıtlamalar getirildiSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre, 8- 14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında ilk sırada yer alan Ordu'da, alınan kısıtlamalara, misafir kabul etme, misafirliğe gitme, taziye amaçlı ev ziyareti, gün yapma gibi sosyal faaliyetlere izin verilmemesine, apartman ve site yöneticileri vasıtasıyla apartman ve site gibi toplu yaşam yerlerinin ortak kullanım alanlarının toplu bir şekilde kullanılmasının engellenmesi, cenaze namazlarının en fazla 30 kişi ile sınırlandırılmasının da yer aldığı ek tedbirler getirildi.
23.02.2021Gündem
Survivor Reşat kimdir? Survivor Reşat kaç yaşında, nereli? Reşat Hacıahmetoğlu biyografisi
Survivor Reşat kimdir? Survivor Reşat kaç yaşında, nereli? Reşat Hacıahmetoğlu biyografisiReşat Hacıahmetoğlu hayatı merak ediliyor. Survivor 2021 yarışmacıları arasında bulunan Sultan Reşat Hacıahmetoğlu kimdir, kaç yaşındadır ve nerelidir soruları peş peşe araştırılyor. Survivor'ın Gönüllüler takımında mücadeleye devam eden Reşat hakkında bilinenleri haberimizde derledik. İşte Survivor Reşat'ın biyografisi...
23.02.2021Cadde
Ermenistan, Rusya'nın ülkedeki askeri varlığının artmasını istiyor
Ermenistan, Rusya'nın ülkedeki askeri varlığının artmasını istiyorDağlık Karabağ savaşında tarihi hezimet yaşayan Erivan yönetimi, Türkiye sınırına 25 km mesafedeki Rus askeri üssünün büyütülmesi için Moskova'ya mesaj verdi. Ermenistan ayrıca savaştan mağlubiyetle ayrılan ordunun yeniden yapılandırılmasında Rusya'nın doğrudan rol oynadığını da açıkladı.
23.02.2021Dünya
Myanmar'da darbecilere karşı isyan dinmiyor
Myanmar'da darbecilere karşı isyan dinmiyorAralarında Nepido, Yangon ve Mandalay'ın da bulunduğu birçok şehirde cuntayı istemeyen kalabalıklar bir kez daha sokaklara döküldü, ülke genelinde yüzlerce dükkan kapalı. Darbeciler ise aralarında aktivist, sanatçı, yazar ve ünlülerin bulunduğu onlarca kişiyi gözaltına almaya hazırlanıyor.
23.02.2021Dünya
500 polisle suç örgütü çetesi çökertildi! 57 kişi gözaltına alındı
500 polisle suç örgütü çetesi çökertildi! 57 kişi gözaltına alındıSamsun merkezli 4 ilde 500’den fazla polisin katılımıyla düzenlenen eş zamanlı operasyonda, liderleri cezaevinde tutuklu bulunan suç örgütü çökertildi. Haklarında suç örgütünün korkutucu gücünü kullanarak suç işlediği belirlenen 57 şüpheli gözaltına alındı.  Öte yandan pencerenin dışındaki pervaza sakladığı tabancalar da polisin dikkati sayesinde bulundu.
23.02.2021Gündem
Tokat'ta vaka sayıları yükselince polis ve jandarma denetimi arttı
Tokat'ta vaka sayıları yükselince polis ve jandarma denetimi arttıSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu tabloya göre 15-21 Şubat'ta oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında ilk 6'da bulunan Tokat'ta, polis ve jandarma ekipleri denetimlerini artırdı.
23.02.2021Gündem
Son dakika || İllere göre korona vaka sayısı açıklandı! 15-21 Şubat koronavirüs illere göre dağılımı güncel harita TIKLA
Son dakika || İllere göre korona vaka sayısı açıklandı! 15-21 Şubat koronavirüs illere göre dağılımı güncel harita TIKLAİllere göre koronavirüs vaka sayıları gündemde yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter'da illere göre, 15-21 Şubat tarihleri arasında 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını paylaştı. İşte 15-21 Şubat illere göre korona haritası...
23.02.2021Gündem
Bisiklet nerede, ne zaman ve kim tarafından icat edildi?
Bisiklet nerede, ne zaman ve kim tarafından icat edildi?Bisiklet çocukların en çok kullandığı ulaşım aracı olurken günümüzde de yavaş yavaş bisiklet bilinci artıyor. Bisiklet yolları gün geçtikçe artarken zaman zaman popüler olan bir konu var: Bisiklet nerede, ne zaman ve kim tarafından icat edilmiştir?
23.02.2021Gündem
Son Dakika: Bakan Koca durumu iyi ve kötü olan illeri açıkladı! Normalleşme ise...
Son Dakika: Bakan Koca durumu iyi ve kötü olan illeri açıkladı! Normalleşme ise... Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15-21 Şubat'ta 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını iller bazında paylaştı. İllere göre haftalık (15-21 Şubat) Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 68,23, Ankara'da 35,39, İzmir'de 42,67 oldu. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var." dedi. Öte yandan Türkiye'nin koronavirüs tablosu da belli oldu.
23.02.2021Gündem
Son dakika: Herkes normalleşmeyi bekliyordu! 'Tam kapanma' önerisi...
Son dakika: Herkes normalleşmeyi bekliyordu! 'Tam kapanma' önerisi...Gelen son dakika haberine göre, koronavirüs kısıtlamalarının esnetileceği 1 Mart'a sayılı günler kala akıllardaki soru, belirlenen 4 kritere göre normalleşme adımlarının hangi illerde atılacağı... Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, salgının düşük olduğu bölgelerde okulların kademeli olarak açılabileceğini belirterek, "Kurallara uygun olursa, çok yoğun olmazsa, tedbirli olarak süreç yönetilebilirse, özellikle salgının düşük olduğu, çok fazla vaka sayısının olmadığı yerlerde okullar kademeli, hibrit eğitime başlayabilir" dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre 8-14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü ilk 5 ilin yer aldığı bölge için ise uzmanlar, 15 günlük tam kapanma, ulaşım kısıtlaması ve 'bölgesel karantina' önerisinde bulundu.
23.02.2021Gündem
Sokağa çıkma yasaklarında son gün ne zaman? Yasakların bitmesine kaç gün kaldı?
Sokağa çıkma yasaklarında son gün ne zaman? Yasakların bitmesine kaç gün kaldı?Koronavirüs salgınından dolayı hafta içi kısıtlamaları ve hafta sonu yasakları uygulanmaya devam ediyor. 81 ilde yaşanan yasaklar ve kısıtlamalar vatandaşları meraklandırmaya başladı. Sokağa çıkma yasaklarında son gün ne zaman? Yasakların bitmesine kaç gün kaldı? soruları yoğun ilgi görüyor. Son dakika haberleri arasında peş peşe gelen normalleşme haberlerinin detayları ve tarihleri haberimizde...
23.02.2021Gündem
Cuntaya karşı gövde gösterisi
Cuntaya karşı gövde gösterisiMyanmar’da halk ordunun ölümcül güç kullanma tehdidine rağmen sokaklara döküldü. Ülkede genel grev başlatılırken, dün başlayan yeni protesto dalgası “2222 ayaklanması” olarak anılıyor.
23.02.2021Dünya
ABD'den Myanmar'daki 2 generale yaptırım kararı
ABD'den Myanmar'daki 2 generale yaptırım kararıABD yönetimi, Myanmar’da askeri darbe nedeniyle 2 generale yaptırım uygulama kararı aldı. ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakanlığın, özgürlük ve demokrasiyi güvence altına almak için çalışan Myanmar halkının yanında olduğu belirtilerek, darbe ile devam eden şiddetten sorumlu olanların hesap vermesi gerektiği vurgulandı.
23.02.2021Ekonomi
Uyanış Büyük Selçuklu 22. bölüm izle! Uyanış Büyük Selçuklu 23. yeni bölüm fragmanı...
Uyanış Büyük Selçuklu 22. bölüm izle! Uyanış Büyük Selçuklu 23. yeni bölüm fragmanı...Uyanış Büyük Selçuklu 22. son bölümü ile pazartesi akşamı sevenleri karşısındaydı. Melik Tekiş'in Haçlılara karşı yaptığı hamle Melikşah tarafından hoş karşılanmaz ve kendi topraklarında kardeşini görmek istemediğini belirtir. Tapar ise sağlığına kavuşmuştur, şimdi sıra intikamda. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde neler oldu?
22.02.2021Cadde
Kılıçarslan kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Kılıçaslan ne zaman, nasıl öldü? İşte, Kılıçarslan hayatı...
Kılıçarslan kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Kılıçaslan ne zaman, nasıl öldü? İşte, Kılıçarslan hayatı...Kılıçarslan ya da I. Kılıç Arslan, Türk tarihinde önemli bir yeri olan devlet büyüğüdür. Anadolu Selçuklu Devleti kurucusu Süleyman Şah'ın büyük oğludur ve ikinci Anadolu Selçuklu hükümdarıdır. Kılıçaslan tarihte kim, nasıl ve neden öldü sorularına yanıt aranıyor. İşte, I. Kılıçarslan hayatı...
22.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsnormalleşmeMyanmartokatkorona

Ordu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.