Geri Dön
GündemOrganize motosiklet hırsızlığı

Organize motosiklet hırsızlığı

Motosiklet sürüş eğitmeni Yaren Şatıroğlu’nun motosikleti, organize hareket eden 3 hırsız tarafından şifreli kapı ve disk kilidine rağmen çalındı.

 

GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul - 23 yaşındaki Şatıroğlu, Yamaha R 25 motosikletini anneannesi Nimet Türkyılmaz’ın desteğiyle 6 ay önce almıştı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı Usta Öğretici belgesiyle motosiklet sürüş eğitmenliği yapan ve Nişantaşı Üniversitesi Siyaset Bilimi’nde okuyan Şatıroğlu, kazandığı parayla aldığı krediyi ödüyordu. Kurstan döndükten sonra her zamanki gibi motosikletini siteye park eden ve hırsızlara karşı önlem olarak disk kilidini takan ve brandasını kapatan Şatıroğlu, otomatik kapıyı kapatıp eve girdi. 13 Temmuz sabahı site önüne 2 motosikletle gelen 3 kişi önce otomatik kapıyı açtı. Kapıyı bulunduğu raydan çıkartarak iten 2 hırsız içeri girerken, diğeri dışarıda gözcülük yaptı. Önce motosikletin brandasını çıkartan iki hırsız, disk kilidini kolayca kırdı. Daha sonra motosikletin immobilizer (kontak kilidi) sistemini bozan hırsızlar motosikleti alıp uzaklaştı. Hırsızların kendisini uzun süre takip ederek plan yaptığını belirten Şatıroğlu, “Sadece motosikletimi çalmadılar, hayalimi, ekmek teknemi ve geleceğimi de çaldılar” dedi.

Motorcular tedirgin

Türkiye Motosiklet Platformu yöneticisi Yalçın Hallaçoğlu, İstanbul’da artan motosiklet hırsızlığının tüm iki teker tutkunlarını çok tedirgin ettiğini belirtti. Hallaçoğlu, “Hırsızlar her yere anahtarları var gibi giriyor. Sürücüleri takip ediyor, model ve marka seçiyor. Hiçbir kilit, branda ya da kapı onları engelleyemiyor. Organize bir hırsızlıkla karşı karşıyayız” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kamyonun açılan kasa kapağı yayaya çarptıİstanbul Avcılar'da hareket halindeki kamyonun kasasının arka kapağı açılarak yoldaki yayanın yüzüne çarptı. Yaralı sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılırken, kaza anı güvenlik kameralarına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler