Geri Dön
GündemÖSYM DGS tercih sonuçlarını açıkladı! DGS 2020 tercih sonucu sorgulama ekranı

ÖSYM DGS tercih sonuçlarını açıkladı! DGS 2020 tercih sonucu sorgulama ekranı

DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından az önce açıklandı. Önlisans eğitimini Lisans eğitimine tamamlamak isteyen ve geçtiğimiz günlerde tercih işlemlerini tamamlayan adaylar merak içerisinde tercih sonuçlarını beklemeye başlamıştı. ÖSYM tarafından duyurulan takvime göre DGS tercih sonuçlarının iki gün sonra erişime açılması bekleniyordu. Sonuçlar iki gün önce adayların erişimine açıldı. İşte 2020 DGS tercih sonucu sorgulama ekranı...

ÖSYM DGS tercih sonuçlarını açıkladı! DGS 2020 tercih sonucu sorgulama ekranı

2020 DGS tercih işlemleri 25 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında yapıldı. Tercihlerini ÖSYM AİS aracılığıyla yapan adaylar elektronik ortamda işlemlerini gerçekleştirdi. Hafta başından bu yana gözler ÖSYM'den gelecek açıklamadaydı. Son dakika ÖSYM DGS tercih sonuçlarını açıkladı.

ÖSYM DGS TERCİH SONUÇLARININ AÇIKLANDIĞINI DUYURDU

25 Eylül - 02 Ekim 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı(2020-DGS) yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

DGS TERCİH SONUCU SORGULAMA EKRANI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 07 Ekim 2020 tarihinde 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 09-13 Ekim 2020 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

DGS EK YERLEŞTİRME OLACAK MI, NE ZAMAN OLACAK?

DGS yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra kalan boş kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde YÖK kararı ile ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır. DGS ek tercihlerinin ne zaman yapılacağı ile ilgli tarihleri ilerleyen günlerde ÖSYM resmi internet adresi üzerinden duyuracaktır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından Kılıçdaroğlu'na suç duyurusuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları, Kılıçdaroğlu'nun bürokratlarla ilgili açıklamasında Erdoğan'a hakaret içeren ifadelerin de yer aldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler