Geri Dön
GündemÖSYM duyurdu! ALES sonuçları o tarihte açıklanacak...

ÖSYM duyurdu! ALES sonuçları o tarihte açıklanacak...

ALES sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 2 Mayıs tarihinde gerçekleşen ALES'in soruları ve cevapları geçtiğimiz günlerde ÖSYM resmi sitesinde erişime açıldı. Peki, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 ALES/1 için belirlenen sonuç tarihi.

ÖSYM duyurdu! ALES sonuçları o tarihte açıklanacak...

ÖSYM tarafından uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 2 Mayıs 2021'de gerçekleşti. 150 dakika süren sınavın soruları ve cevap anahtarı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES SORULARI VE CEVAP ANAHTARI AÇIKLANDI

"02 Mayıs 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2021-ALES/1) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur." denildi.

ALES SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM sınav takvimine göre ALES sonuçları 27 Mayıs tarihinde erişime açılacak. Adaylar sonuçlarını ÖSYM AİS aracılığıyla T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile kontrol edebilecek.

72 yaşındaki hastanın uyluğundan 5 kilo tümör çıktıDiyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan ameliyatla Nazmiye Aydın'ın (72) uyluğundan 5 kilo tümör çıkartıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet