Geri Dön
GündemÖSYM duyurdu! YDS/1 sonuçları o tarihte açıklanacak...

ÖSYM duyurdu! YDS/1 sonuçları o tarihte açıklanacak...

YDS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 24 Mart tarihinde yapılan YDS/1 sınavının sonuçları için tüm gözler ÖSYM'den gelecek açıklamada. ÖSYM 2019 sınav takvimine göre YDS sonuçlarının açıklanacağı tarih belirlendi.

ÖSYM duyurdu! YDS/1 sonuçları o tarihte açıklanacak...

ÖSYM tarafından yapılan YDS/1 sınavının sonuçları merakla bekleniyor. Sınava katılan adaylar için sonuçların açıklanacağı tarih belli oldu.

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Soru ve cevapların belli olması ile birlikte sınava katılan adaylar sonuçlarını bekliyor. ÖSYM 2019 takvimine göre YDS/1 sonuçları 19 Nisan 2019 tarihinde erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM AİS üzerinden sorgulayabilecekler. Sınav sonuçları adreslere postalanmayacak olup yalnızca elektronik ortamda sorgulanabilecek.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK?

Değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır. Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi
80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi
70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi
60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi
50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi

Bayram tatili sonrası dönüş trafiği havadan ve karadan denetlendiEmniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü, yollarda trafik güvenliğinin sağlanması, meydana gelebilecek kazaların önüne geçilebilmesi için helikopterle denetim yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet