Geri Dön

ÖSYM YKS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Üniversite kayıt tarihleri

2018 YKS sonuçları için geri sayım başladı. Binlerce öğrenci YKS sonuçları ne zaman açıklanacak ve üniversite kayıtları hangi tarihte başlayacak sorularının cevaplarını arıyor. İşte 2018 YKS sonuçları ile ilgili tüm detaylar...

ÖSYM YKS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Üniversite kayıt tarihleri

YKS tercih sonuçları için artık heyecan dorukta. Bu yıl ilk kez düzenlenen YKS ile ilgili adaylar, 2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını arıyor. Konuyla ilgili olarak herkesin gözü kulağı ÖSYM'de. Peki YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS ile ilgili tüm detaylar...

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

YKS tercih sonuçları için meraklı arayış sürüyor. 7-14 Ağustos tarihleri arasında tercihleri alınan YKS tercih işlemi sonuçlarına ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle erişim sağlayabilecek. Fakat YKS tercih sonuçları için henüz net bir tarih verilmedi. Üniversite kayıt tarihlerinin yaklaşması ile birlikte adaylar YKS tercih sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanmasını bekliyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI HANGİ TARİHTE BAŞLIYOR?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

'Çelik Kartallar'ın müthiş görüntüsü! Sadece 10 dakikada yapıyorHava Kuvvetlerinin 'Çelik Kartalları' ani hava harekatı gerektiğinde 10 dakika içinde havalanarak tehdidi bertaraf edebilecek bir kabiliyete sahip.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber