Geri Dön

ÖSYM'den son dakika açıklaması: YKS tercih kılavuzu yayınlandı! YKS tercihleri ne zaman yapılacak?

ÖYSM, binlerce öğrencinin merakla beklediği 2018 YKS tercih kılavuzunu yayınladı. Öğrenciler şimdi merakla YKS tercihleri ne zaman yapılacak sorusunun cevabını arıyor. İşte bu sorunun cevabı ve 2018 YKS tercih kılavuzu...

ÖSYM'den son dakika açıklaması: YKS tercih kılavuzu yayınlandı! YKS tercihleri ne zaman yapılacak?

2018 Üniversite sınavı ardından sınav sonuçlarını öğrenen adaylar arayışa geçti. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda YKS tercih kılavuzunun yayımlandığı öğrendildi. TYT, AYT,YDT oturumlarından oluşan 2018 Üniversite sınavına yönelik ÖSYM'nin yaptığı duyuru şu şekilde...

ÖSYM;

"2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 3-10 Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir" denildi.

Yükseköğretim programlarına yapılacak merkezi yerleştirme işlemine girecek adaylar, 2018- YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan faydalanarak tercih bildiriminde bulunacaklar.

TYT puanı en az 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarını da göz önünde tutarak kılavuzdaki açıklamalara göre tercih bildirimini internetten bireysel olarak kendileri yapacaklar.

YKS TERCİH KILAVUZU İÇİN

Milliyet'te Gündem (10 Ağustos 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber