Geri Dön
GündemÖzgecan protestosunda idam tepkisi

Özgecan protestosunda idam tepkisi

DÜZCE’nin Akçakoca İlçesi’nde Özgecan Aslan’ın hunharca öldürülmesi protesto edilirken, ’İdama hayır’ yazılı dövizi gören Meliha Coşar idamın geri gelmesini isteyerek, tepki gösterdi.

Özgecan protestosunda idam tepkisi

Çevre Yaşam Hakkı Platformu bugün öğle saatlerinde Akçakoca Cumhuriyet Meydanı’nda Özgecan Aslan’ın öldürülmesi nedeniyle protestoda bulundu. Yaklaşık 100 kişi ’Dişisine kötü davranan tek hayvan insanoğlu’, ’Pazılarınız sizi erkek yapmaz’, ’Hiçbir çığlık annenin çığlığı kadar acı olamaz’ ve ’İdama hayır’ yazılı döviz ve pankartlar taşıdılar.

Eylemde bulunan kişileri izleyen Meliha Coşar, ’İdama hayır’ yazılı dövizi taşıyan kadının yanına giderek, "Bunu hemen indir. Sizin çocuğunuz, kızınız yok galiba. Bizim kızlarımız şehir dışında okuyorlar, her gün endişe içinde yaşıyoruz. Bu tür olaylar için idamın geri gelmesini istiyoruz. Hapse girip çıkıyorlar yeniden aynı şeyleri yapıyorlar" dedi. Dövizin indirilmemesi üzerine daha fazla tartışmaya girmeyen Meliha Coşar eylemi izledi. Eylem basın açıklamasının ardından sona erdi.