Geri Dön
GündemPınar Saka kimdir? (Survivor ünlüler takımı dördüncü eleme adayı)

Pınar Saka kimdir? (Survivor ünlüler takımı dördüncü eleme adayı)

Pınar Saka, Survivor’da ünlüler takımında yarışıyor! Ekranların sevilen yarışma programı Survivor Ünlüler ve Gönüllüler takımında heyecan üst sıralara tırmanırken, ilk dokunulmazlık sonrası eleme adayı olarak seçilen Pınar Saka bu hafta Survivor’a vede edecek mi? merak konusu oldu. Peki Pınar Saka kimdir? Hayatı ve kariyeri hakkındaki tüm detayları bu haberimizde sizler için derledik.

Pınar Saka kimdir? (Survivor ünlüler takımı dördüncü eleme adayı)

Pınar Saka, Survivor yarışmalarında katılım gösterdiği 104 oyundan şimdiye kadar 58 galibiyeti olduğu Tv8'in resmi internet sayfasında belirtiliyor. Pınar Saka, oyunlarda başarısı dikkat çekmeye devam ediyor. Bu hafta dördüncü eleme adayı olarak karşımıza çıkan Survivor yarışmacısı Pınar Saka hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Ada hayatındaki yaşamı, yarışmalardaki performansı ve tüm yeni gelişmeleri bu haberimizden takip edebilirsiniz...

PINAR SAKA KİMDİR?

Pınar Saka 5 Kasım 1985 doğumludur. 100, 200 ve 400 metre kategorilerinde yarışır. Almería, İspanya'da düzenlenen 2005 Akdeniz Oyunları'nda 400m ve 4x 400m bayrak kategorisinde yarıştı. Takım arkadaşları Birsen Bekgöz, Özge Gürler ve Binnaz Uslu'yla beraber 3:40.75' dereceleriyle bronz madalyanın sahibi oldular.

Milli atlet olan Pınar Saka, 100, 200 ve 400 metre kategorilerinde ülkemiz adına birçok başarıya imza attı. Amerika Birleşik Devletleri'nde “Haftanın Bayan Atleti” seçilen Pınar Saka, ABD’nin New York kentinde katıldığı yarışta bayanlar 400 metrede Türkiye rekoru kırmayı başardı.

Pınar Saka, bu kategoride 53 saniyenin altına inen ilk Türk bayan atlet olma başarısını gösterdi. Pınar Saka'nın en iyi dereceleri 100 m 11.93' (2003) 200 m 23.97' (2003) 400 m 51.53' 30 Temmuz 2011, Ankara (Türkiye Rekoru) 2017 yılında ise Survivor yarışmasına katıldı. Panır Saka, Ünlüler takımında yarışıyor..

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet