Geri Dön
GündemProf. Dr. Gürkan Kumbaroğlu kimdir? Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'nun eğitimi hangi alanda?

Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu kimdir? Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'nun eğitimi hangi alanda?

Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'nun yaşamı ile ilgili detaylar araştırılıyor. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'nun yardımcıları belli oldu. Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'nun yardımcılığı görevine getirildi. Peki Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu kimdir, kaç yaşında?

Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu kimdir? Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'nun eğitimi hangi alanda?

Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu kimdir? sorusunun cevabı merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştı.Rektör Bulu'nun yardımcılarından biri Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu oldu. Peki Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu kimdir, kaç yaşında?

PROF. DR. GÜRKAN KUMBAROĞLU KİMDİR?

Prof. Dr. Kumbaroğlu, doktorasını 2001'de ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden aldı.

Doktora sonrası araştırmalarını iki yıl boyunca İsviçre’de ETH Zürich ve ABD’de Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı bünyesinde yürüten Kumbaroğlu, ardından Boğaziçi Üniversitesinde akademik kariyerini sürdürürken bu esnada konuk öğretim üyesi olarak Almanya'da RWTH Aachen Üniversitesi, Brezilya'da Sao Paulo ile Campinas üniversiteleri, Nijerya'da Port Harcourt Üniversitesi, Çin'de Çin Bilimler Akademisi ve KKTC’de ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü bünyesinde enerji dersleri verdi.

Enerji Piyasalarına Bilimsel Katkı dalında Türkiye’nin ilk "Enerji Oscarı" ödülünü 2011 yılında alan Kumbaroğlu, ayrıca 2012'de Çin Bilimler Akademisi tarafından, "Visiting Professorship for Senior İnternational Scientists" ödülüne layık görüldü.

"Sustainability", "Innovative Energy Policies", ve "Journal of Self-Governance" and "Management Economics dergilerinin yayın kurulu üyesi olan Prof.Dr. Kumbaroğlu'nun enerji ve çevre modellemesi, ekonomisi ve politikaları üzerine çok sayıda bilimsel yayını da bulunuyor.

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliğinin (IAEE) 2016 Dönem Başkanlığı’nı yürüten Gürkan Kumbaroğlu, IAEE Türkiye temsilciliği olan Enerji Ekonomisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürüyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'de üretilmesi için harekete geçti! Tanesi 100 bin euroKapadokya'da sıcak hava balonu üretimi yapan firmalar, yüzde 100 yerli üretim için kolları sıvadı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler