Geri Dön
GündemRamazan 2021 ne zaman, ilk oruç hangi gün? Ramazan Bayramı kaç gün, tarihleri ne zaman?

Ramazan 2021 ne zaman, ilk oruç hangi gün? Ramazan Bayramı kaç gün, tarihleri ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan ayı hakkında bilinmesi gerekenleri yayımladı. 2021 Ramazan ayı tarihi, Ramazan Bayramı günleri belirlendi. Vatandaşlar ise Ramazan ayı hangi tarihte başlayacak? Ramazan Bayramı ne zaman, kaç gün sürecek? arayışına girdi. İşte Ramazan ayı 2021 hakkında merak edilenler..

Ramazan 2021 ne zaman, ilk oruç hangi gün? Ramazan Bayramı kaç gün, tarihleri ne zaman?

Dinimizde en önemli aylardan biri olan Ramazan Ayı'nın başlamasına kısa bir süre kaldı. Milyonlarca Müslüman vatandaş, dinimizde farz olan oruç tutmayı yerine getirmek için gün saymaya başladı. Her yıl düzenli olarak idrak edilen Ramazan Ayı bu yıl ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? İşte Ramazan Ayı 2021 tarihi ve Ramazan Bayramı günleri...

RAMAZAN 2021 NE ZAMAN?

2021 Ramazan başlangıcı 13 Nisan Salı. İlk oruç 13 Nisan'da tutulacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

12 Mayıs 2021 arefe günü.

Ramazan Bayramı 1. günü 13 Mayıs Perşembe,

2. günü 14 Mayıs cuma,

3. günü ise 15 Mayıs Cumartesi.

 

Buse’den, tacizcinin ailesine: Sahip çıkın, ben çok yoruldumAfyonkarahisar’da, hiç tanımadığı A.E.'nin sevgili olma teklifini reddettikten sonra 4 yıldır tehdit ve tacizlerine maruz kalan Buse D. (20), hayatını kabusa çevirdiğini belirtti. Çok yorulduğunu ve A.E.'nin artık durmasını istediğini dile getiren Buse, "Artık dursun istiyorum. Çok acı bir şey bu yaşlarımda bunları yaşamak. Ailesine sesleniyorum. Gerçekten biraz vicdanları varsa, ne olur sahip çıksınlar. Çünkü ben artık eski hayatıma dönmek istiyorum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet