Ayı

Ayı

Son dakika ayı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ayı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ayı haber sayfamızda...

Ayı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 58.805 ayı haberi bulunmuştur.
Tayvan’da 69 yılın en soğuk Mayıs ayı yaşanıyor
Tayvan’da 69 yılın en soğuk Mayıs ayı yaşanıyorTayvan Meteoroloji Bürosu (CWB), ülkede 1953 yılından bu yana en soğuk Mayıs ayının yaşandığını duyurdu.
20.05.2022Dünya
MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI TOPLANTISI NE ZAMAN BAŞLAYACAK, HANGİ GÜN OLACAK? 2022 MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SON DURUM
MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI TOPLANTISI NE ZAMAN BAŞLAYACAK, HANGİ GÜN OLACAK? 2022 MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SON DURUMTürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantısı için tarihler belli oldu. Yılın 5. toplantısı için geri sayım başladı. 2022 Yılı Mayıs ayı Merkez Bankası Faiz kararı toplantısı ne zaman yapılacak? İşte takvim...
20.05.2022Ekonomi
Ünü sınırları aştı! Gaziantep'in damak çatlatan lezzeti: Sarımsak kebabı
Ünü sınırları aştı! Gaziantep'in damak çatlatan lezzeti: Sarımsak kebabıGaziantep’in Araban ilçesinde yetişen ve ünü ülke sınırlarını aşan meşhur Araban sarımsağının yeşil firik hasadının başlamasıyla birlikte lezzetiyle herkesi büyülen sarımsak kebabına rağbet arttı.
20.05.2022Yemek
Asırlardır süregelen lezzet yılın sadece 6 ayı yenebiliyor
Asırlardır süregelen lezzet yılın sadece 6 ayı yenebiliyorSivas’ta dördüncü kuşak Sivas kebabı ustası Hüseyin Canikli, Sivas kebabının yılın sadece 6 ayı pişirilebildiğini, yemek için yurt dışından dahi gelenler olduğunu söyledi.
20.05.2022Yaşam
Son dakika haberler... Adım adım infaza! Dünyayı sarsan görüntüler
Son dakika haberler... Adım adım infaza! Dünyayı sarsan görüntülerSon dakika haberlere göre New York Times, Rus işgalcilerin Ukraynalı sivilleri ölüme doğru sürüklerken çekilmiş video kaydını yayınladı. Son kez hayattayken kayda alınan sekiz erkek, işgalcilerin karargah olarak kullandıkları binanın arka bahçesinde kurşuna dizildi.
20.05.2022Dünya
CUMA NAMAZI KAÇTA İSTANBUL? Bugün İl İl Cuma Namazı Saati Diyanet
CUMA NAMAZI KAÇTA İSTANBUL? Bugün İl İl Cuma Namazı Saati DiyanetCuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? Diyanet İşleri il il cuma namazı saatlerini yayınladı. Öğle vakti, cemaatle birlikte kılınan Cuma namazı için vatandaşlar illerindeki namaz saatlerini sorguluyor. İşte 20 Mayıs Cuma namazı saatleri.
20.05.2022Gündem
Petrol fiyatları kaç dolar oldu?
Petrol fiyatları kaç dolar oldu?Dünyanın en büyük petrol ithalatçısı konumunda bulunan Çin'de Covid-19 sebebiyle karantinaların devam etmesi petrol talebine yönelik endişeleri beraberinde getiriyor. Bu durum petrol fiyatlarının gerilemesinde etkili oluyor.
20.05.2022Uzmanpara
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu geriledi
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu gerilediMart sonu itibarıyla özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu 2021 yıl sonuna göre 1,7 milyar dolar azalarak 167,3 milyar dolar oldu.
20.05.2022Uzmanpara
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu 1,7 milyar dolar azaldı
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu 1,7 milyar dolar azaldıMart sonu itibarıyla, özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu, 2021 yıl sonuna göre 1,7 milyar dolar azalarak 167,3 milyar dolar oldu.
20.05.2022Ekonomi
Finansal hizmetler güven endeksi azaldı
Finansal hizmetler güven endeksi azaldıMayıs ayında finansal hizmetler güven endeksi bir önceki aya göre 5,8 puan düşüş kaydederek 172,9 seviyesinde gerçekleşti.
20.05.2022Uzmanpara
EMEKLİ MAAŞI ZAMMI - MEMUR MAAŞI ZAMMI NE ZAMAN? 2022 TEMMUZ'DA EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI NE KADAR OLUR?
EMEKLİ MAAŞI ZAMMI - MEMUR MAAŞI ZAMMI NE ZAMAN? 2022 TEMMUZ'DA EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI NE KADAR OLUR?Emekli maaşı ve memur maaşı alan vatandaşlar son dakika haberlerini yakından takip ediyor. Zam haberleri gündemdeki yerini koruyor. Tüm gözler 2022 Yılının Temmuz ayına çevrildi. Emekli maaşı zammı ve memur maaşı zammı ne kadar olacak? Emekli zammı ve memur zammı ne zaman yatacak? İşte emekli maaşı zammı ve memur maaşı zammı hakkında yapılan son açıklamalar...
20.05.2022Ekonomi
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yükseldi
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yükseldiYurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE) nisan ayında yıllık %97,11, aylık %2,61 arttı.
20.05.2022Uzmanpara
Tüketici güven endeksi hafif yükseldi
Tüketici güven endeksi hafif yükseldiTÜİK Mayıs ayı tüketici güven endeksini açıkladı. Tüketici güven endeksi hafif yükseldi.
20.05.2022Ekonomi
Tüketici güven endeksi belli oldu
Tüketici güven endeksi belli olduTüketici güven endeksi mayıs ayında 67,6 oldu.
20.05.2022Uzmanpara
Okullar ne zaman hangi tarihte kapanacak? Karneler hangi tarihte verilecek? Yaz tatili ne zaman başlayacak?
Okullar ne zaman hangi tarihte kapanacak? Karneler hangi tarihte verilecek? Yaz tatili ne zaman başlayacak?MEB akademik takvimi gündemde! Okullar ne zaman kapanacak sorusu Mayıs ayına girilmesi ile birlikte sıklıkla araştırma konusu olmaya başladı. Öğrenci ve veliler yaz tatili için hazırlıklarına başlarken okullarda son sınavlar yapılıyor. Peki 2021-2022 eğitim öğretim yılında okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?
20.05.2022Gündem
Fırat Albayram'ın ‘dolandırıcılar yakalandı’ paylaşımı hayal ürünü çıktı
Fırat Albayram'ın ‘dolandırıcılar yakalandı’ paylaşımı hayal ürünü çıktıEşi Ceyda Kasabalı ile tatile gittikleri Paris’te dolandırıldığını daha önceki YouTube paylaşımında öne süren Fırat Albayram, dün de kendilerini dolandıran çetenin tutuklandığını AFP’nin bir haberini paylaşarak duyurdu. Albayram, bugün ise bu paylaşımının “hayali” olduğunu belirterek kendisinin ciddiye alınmasını şaşkınlıkla karşılayan nitelikte bir tweet attı.
19.05.2022Cadde
Son dakika... Putin kovdu! Rus ordusunda deprem
Son dakika... Putin kovdu! Rus ordusunda depremSon dakika haberlere göre, Karadeniz Filosu'nun başındaki Koramiral Osipov ile seçkin 1'inci Muhafız Tank Ordusu'nu komuta eden Korgeneral Kisel'in görevden alındığı bildiriliyor. Rusya lideri Putin, 5 milyon dolarlık süper tankının Ukrayna'da imha edilmesinin ardından bu kez Terminatör'ü cephe hattına sürdü.
19.05.2022Dünya
İtalya Başbakanı Draghi Türkiye'ye geliyor
İtalya Başbakanı Draghi Türkiye'ye geliyorİtalya Başbakanı Mario Draghi, Temmuz ayı başında Ankara'ya gideceğini duyurdu. Draghi, Ukrayna'daki savaş çerçevesinde müzakerelerin ve ikili ilişkilerin ele alınacağını söyledi.
19.05.2022Dünya
Tanju Özcan'ın ilanları 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla kaldırıldı
Tanju Özcan'ın ilanları 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla kaldırıldıBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, geçici sığınmacılara yönelik Arapça ve Türkçe, "Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize' ilanı, Cumhuriyet Savcılığı kararıyla 'nefret ve ayrımcılık' suçlamasıyla dün gece saatlerinde kaldırıldı.
19.05.2022Gündem
Scholz: 'Rusya bu savaşı kazanmamalı'
Scholz: 'Rusya bu savaşı kazanmamalı'Almanya Başbakanı Olaf Scholz, "Hepimiz bir amacı paylaşıyoruz, Rusya bu savaşı kazanmamalı, Ukrayna galip gelmeli" ifadelerini kullanarak bu nedenle Almanya'nın Ukrayna'yı yardım ve ağır silahlarla desteklediğini söyledi. Scholz, Ukrayna'nın AB'ye üyeliğinin hızlandırılmasının ise üyelik bekleyen Balkan ülkelerine haksızlık olacağını vurguladı.
19.05.2022Dünya
Nisan ayı yaş meyve sebze ihracatı 210 milyon doları aştı
Nisan ayı yaş meyve sebze ihracatı 210 milyon doları aştıAkdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Gürüz, Türkiye’nin Nisan ayında yaş meyve sebze ihracatının geçen yılın eşdeğer dönemine kıyasla yüzde 4 artışla 210,4 milyon dolara ulaştığını söyledi.
19.05.2022Ekonomi
Suçüstü yakalandılar! "Burayı korumanın tek bir yolu var"
Suçüstü yakalandılar! "Burayı korumanın tek bir yolu var"Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan ve 'flamingo cenneti' olarak bilinen Tuz Gölü’nde son aylarda açılan kaçak kuyulara jeoloji yüksek mühendisi Nurcan Özdemir, tepki gösterdi.
19.05.2022Gündem
Turizmde mesleki eğitim ve istihdam desteği
Turizmde mesleki eğitim ve istihdam desteğiMilas İŞKUR ile iş birliği gerçekleştiren Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, 45 kişiye iş imkanı sağlayacak.
19.05.2022Vitrin
3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK, kimlere verilecek? 3600 ek göstergede son durum
3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK, kimlere verilecek? 3600 ek göstergede son durum3600 ek göstergede son durum nedir? 2022 yılı ile birlikte çalışmaların hızlandığı 3600 ek gösterge meselesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Çalışma ve Soyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulundu.
18.05.2022Ekonomi
Çin için büyüme tahminlerini düşürdü
Çin için büyüme tahminlerini düşürdüGoldman Sachs beklentilerden daha kötü gelen nisan ayı verileri sonrasında Çin ekonomisi için büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize etti.
18.05.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Ayı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.