Geri Dön
GündemRamazan Bayramında sokağa çıkma yasağı var mı? Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı var mı? Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Hafta içi 21.00'den sonra ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı Ramazan ayının gelmesi ve vaka sayılarındaki artış nedeniyle ek tedbirlerle değiştirildi. Ramazanın ilk iki haftası uygulanacak olan ek tedbirler bayramda da uygulanacak mı? Vatandaşlar Ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı, sorusuna yanıt arıyor. Tam kapanma gündemde...

Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı var mı? Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Tam kapanma mı geliyor? Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Vaka sayılarındaki artış nedeniyle Ramazan ayında ilk iki hafta boyunca hafta içi sokağa çıkma yasağı saat 19.00 ile 05.00 saatleri arasında uygulanacak. Hafta sonu ise sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Peki bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Ramazan ayında alınan ek tedbirler ile sokağa çıkma yasağı süresi uzatıldı. Alınan ek tedbirlere rağmen vaka sayılarında herhangi bir düşüş yaşanmazsa Ramazan Bayramında tam kapanma gündeme gelebilir. Bayramda sokağa çıkma yasağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

14 yaşındaki 2 çocuktan haber alınamıyorAksaray'ın Ortaköy ilçesinde, akşam saatlerinde gezmek için evlerinden çıkan Muhammet Sevim (14) ile aynı yaştaki arkadaşı Ahmet Bektik'ten haber alınamıyor. Çocukların bisikleti ve kıyafetlerinin Bozkır Baraj Göleti kenarında bulunması üzerine AFAD'a bağlı dalgıçlar su altında, jandarma ve köylüler de barajın çevresindeki arazide iki çocuğun bulunması için arama çalışması başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet